Jak masować pośladki?

Pielęgnacja    
ocena

Masaż pośladków ma na celu ukrwienie skóry masowanej i poprawę układu limfatycznego, a tym samym prowadzi do jej odżywienia i przyśpieszenia metabolizmu. Skóra staje się jędrna, elastyczna i zmniejsza się cellulit, któremu systematyczne masaże mogą zapobiec.

Jak masować pośladki?

sxc.hu

Przy masowaniu pośladków osoba masowana leży na brzuchu, pod grzbiety stóp podkładany jest wałek (ma to na celu rozluźnienie mięśni). Masażysta przyjmuje pozycję po stronie bocznej pacjenta. W trakcie zabiegu wykonywane są techniki: głaskanie, rozcieranie i ugniatanie, a także oklepywanie.

Masaż rozpoczynamy głaskaniem. Obie dłonie kładziemy po obu stronach pośladków, palce są szeroko rozstawione i wykonujemy masaż obu pośladków, kierując się w stronę kości krzyżowych i na boki, w kierunku talerzy kości biodrowych. Ruch ten powtarzamy pięć razy.

Teraz przechodzony do rozcierania. Dłonie kładziemy po obu stronach pośladków i wykonujemy ruchy kulisto-posuwiste, kierując się od pośladków do kości krzyżowej i na boki. Technikę tą powtarzamy po pięć razy.

Ugniatanie wykonujemy kładąc dłonie na okolicy masowanej, i stosując ucisk - tak kierujemy się w stronę odcinka krzyżowego kręgosłupa i na boki, do talerzy biodrowych. Tak jak poprzednio, ruch ten ponawiamy po pięć razy.

Na końcu wykonywane jest oklepywanie. Najpierw opracowujemy jedną stronę pośladka, kładąc obie dłonie na okolicy masowanej. Palce są zgięte, przypominające łyżeczkę. Uderzamy powierzchnią dłoniową, odgłos powinien być stłumiony. Następnie przechodzimy na drugą stronę i masujemy w ten sam sposób.

Teraz przechodzimy do masowania poprzecznego pośladka. Najpierw wykonujemy głaskanie jednego, a potem drugiego pośladka. Obie dłonie kładziemy w poprzek okolicy masowanej i wykonujemy głaskanie od szpary międzypośladkowej do stawu biodrowego. Idziemy w górę, w stronę kości krzyżowej, powtarzając tą czynność po pięć razy. Następnie przechodzimy na drugą stronę i wykonujemy te same ruchy, w takich samych ilościach.

Po zakończeniu głaskania przechodzimy do rozcierania, kładąc obie dłonie po jednej stronie pośladka i wykonujemy ruchy okrężne od szpary pośladkowej do stawu biodrowego. Następnie wracamy do szpary pośladkowej i ponawiamy ruch aż do kość krzyżowej. Po ukończeniu wracamy, powtarzając ruch jeszcze cztery razy i przechodzimy na drugą stronę pośladka idąc w tym samym kierunku (powtarzając po pięć razy).

Po zakończeniu rozcierania przechodzimy do ugniatania. Chwytamy tkankę masowaną między kciukiem, a palcem wskazującym i prowadzimy ruch jak wyżej - od szpary pośladkowej do biodra, kierując się w górę, do kości krzyżowej.

Na końcu wykonujemy oklepywanie. Robimy to w ten sam sposób, jak było omówione wcześniej. Najpierw opracowujemy jedną stronę pośladka, potem drugą.

Próbowałyście masażu pośladków? Przyniósł pożądane efekty? Dajcie znać.

OCENA
4.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 2 =

Polecamy