Jak pielęgnować skórę atopową?

Pielęgnacja    
ocena

Coraz więcej osób cierpi na różnego typu alergię, w tym atopowe zapalenie skóry. Wrażliwa skóra chorych wymaga szczególnej pielęgnacji, która nie tylko odkaża, ale i głęboko nawilża.

Jak pielęgnować skórę atopową?

photoxpress.com

Atopowe zapalenie skóry to w skrócie tak zwane AZS. Jego objawy to przede wszystkim świąd, wypryski, zaczerwienienie, pęknięcia i rogowacenie. Zapalenie to jest chorobą przewlekłą, może się nawracać. Nawet po wyleczeniu dana osoba pozostaje bardziej wrażliwa na różne substancje, łatwo się uczula. Większą skłonność do ASZ mają osoby, u których w rodzinie występowały podobne problemy.

AZS dotyczy zarówno dzieci, jak i osób dorosłych. Objawy choroby mogą się powiększać w związku z działaniem alergenów, czyli substancji uczulających, takich jak mleko, jajka, czekolada, owoce cytrusowe. Uszkodzenie naskórka mogą powodować również źle dobrane kosmetyki. Na przykład nieodpowiednie mydło podrażnia i uszkadza naskórek w związku z czym następuje drapanie się, kolejno pękanie skóry i osadzanie się bakterii.


kemy dla skóry z AZS

photoxpress.com

Leczenie AZS musi być systematyczne i indywidualnie dobrane przez dermatologa. Ważna jest również pielęgnacja wrażliwego ciała. Lekarze zalecają stosowanie między innymi kąpieli odkażających z dodatkiem parafiny czy emolientów, substancji natłuszczających. Odpowiednie żele do kąpiele oferuje również Avène. Kąpiel powinna być zbliżona temperaturą do temperatury ciała i trwać do 15 minut. Po niej nie należy trzeć skóry ręcznikiem, a delikatnie ją osuszyć.

pielęgnacja cery z AZS

photoxpress.com


W pielęgnacji skóry z AZS ważne jest również natłuszczanie i nawilżanie kremami. Dostępne są w aptece produkty marki Emolinum, między innymi krem, kremowy żel do mycia oraz olejek do kąpieli, które wspomagają leczenie. Z innych produktów można również używać kosmetyków z Ziaji. Kuracja lipidowa zapewnia skórze nawilżenie i zapobiega utracie z niej wody. Leczenie atopowej skóry to nie tylko miejscowe działanie kosmetykami. Ważne są również odpowiednio dobrane leki, po które należy zgłosić się do specjalisty dermatologa.

Jak dbacie o swoje swoją skórę? Ile czasu poświęcacie na pielęgnację?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 4 =