Jak usunąć blizny po trądziku?

Pielęgnacja    
ocena

Trądzik to bardzo powszechna, dotykająca wielu osób, choroba skóry. Z reguły zaczyna występować w wieku pokwitania, kiedy u nastolatków zaczyna występować nadmierne pobudzenie czynności gruczołów łojowych. Efekt to nieestetyczne grudki i wypryski, które wiele osób nieumiejętnie leczy. Co gorsza często doprowadza to, czyli wyciskanie lub niewłaściwa terapia, do powstania szpecących twarz blizn.

Jak usunąć blizny po trądziku?

photoxpress.com

W miejscu, gdzie był trądzik gromadzi się martwy naskórek, który blokuje proces oddychania skóry. W efekcie, blizna nabiera ciemnego koloru i grubieje. Usunięcie blizn ma przywrócić skórze dawny kolor i jędrność. Niestety nie da się tego osiągnąć za pomocą kosmetyków, gdyż żadne nie przenikają przez zrogowaciałą tkankę blizny. W ostatnim czasie coraz więcej pojawia się ogłoszeń dotyczący zabiegów usuwających blizny.

Poniżej przegląd najbardziej popularnych metod:

Usuwanie blizn laserem – zabieg jest dość kosztowny (ok. 900 zł.), ale ma wysokią skuteczność- blizny ulegają widocznemu wygładzeniu. Ponadto jest to metoda bezbolesna, skutkuje natychmiastową poprawą wyglądu skóry. Jeżeli chcemy uzyskać dobry efekt to powinnyśmy zdecydować się na serię 3 do 5 zabiegów.

Zastrzyki sterydowe – powodują, iż blizny stają się mniej widoczne. Iniekcje dokonuje się bezpośrednio w miejsce gdzie znajduje się blizna. Istotny jest fakt, iż zabieg ten zalecany jest dla osób, których blizny są ciemne a nawet przerośnięte. Aby uzyskać dobre wyniki kuracja powinna przebiegać w serii. Koszt zastrzyków to wydatek rzędu od 100 do 450 zł.

Zastrzyki z kolagenu – poprawiają wygląd skóry, blizny stają się trochę mniej widoczne. Wadą tej kuracji jest fakt, iż efekty jej są widoczne, ale utrzymują się tylko 4 miesiące.

Peeling chemiczny – ten zabieg nadaje się do małych zmian skórnych czyli płytkich blizn. Po jego zastosowaniu skóra ma ładny, gładki wygląd, koszt to 150 zł.

Operacja plastyczna – skóra w miejscu blizn zostaje zszyta

Dermabrazja – jest to najlepszy zabieg, aby pozbyć się blizn - nie tylko po trądziku - ale także po ospie wietrznej. Efekty są lepsze, gdy blizny nie są zbyt głębokie, gdyż zabieg polega na ścieraniu zewnętrznej warstw skóry. Wskazany jest dla osób z jasna karnacją. Jego wadą jest duży koszt bo cena kuracji waha się między 300 zł, a sięgać może i do 5 tys. zł

Liposukcja – wstrzykuje się w miejsce blizn tłuszcz pobrany z części ciała, czasami zabieg ten trzeba powtarzać.

Można też stosować żele i kremy do leczenia miejscowego. Do tych najpopularniejszych nalezą: ACNOSAN, ACNE-DERM, BENZACNE, SKINOREN, DERMKNEL, TORMENTIOL.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Wypowiadajcie się w komentarzach.

OCENA
1.75
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 4 =