Jak wzmacniać włosy?

Pielęgnacja    
ocena

Piękne i mocne włosy to marzenie każdego. Od wieków były atrybutem siły - biblijna legenda o Samsonie, który utracił swą moc kiedy obcięto mu włosy). Włosy stanowią również o naszej atrakcyjność seksualne, szczególnie w przypadku kobiet, gdyż w sposób widoczny pozwala odróżnić obie płcie.

Jak wzmacniać włosy?

photoxpress.com

Włosy możemy wzmocnić sposobem domowym jeśli będziemy przeprowadzać zabieg, trzy razy w tygodniu, polegający na wmasowaniu, w skórę głowy, olejku rycynowego i owinięcie głowy ręcznikiem,. Kompres pozostawiamy na głowie dwie godziny a potem spłukujemy. Inny zabieg, dobry dla włosów z tendencją do wypadania, jest maseczka z piwa i żółtka. Mieszamy dwa żółtka  z trzema łyżkami piwa aż do uzyskania konsystencji papki. Nakładamy to na włosy i owijamy woreczkiem foliowym. Po pół godzinie zmywamy i myjemy włosy szamponem. Nie zaszkodzi również po myciu głowy, przez kilka minut masować skórę, aby poprawić jej ukrwienie i dotlenić cebulki włosów.

Warto wzbogacić swoją dietę w cynk, magnez, żelazo, witaminy z grupy B, A, C i E, które znajdziemy w mięsie, jajkach i warzywach. Ważne są również kwasy tłuszczowe omega-3, pełno jest ich w rybach i orzechach. Białko jest niezbędnym budulcem dla włosów, więc przy diecie wegetariańskiej możemy białko zwierzęce zastąpić soją. Możemy również, jeśli nie mamy czasu, komponować zbilansowana dietę, przyjmować suplementy witamin.

Jeśli zależy nam na wzmocnieniu włosów możemy pomyśleć o zmianie nawyków higienicznych. W przypadku delikatnych włosów możemy zacząć stosować szampony o łagodnym działaniu. Warto też nie przesuszać ich gorącym powietrzem suszarki. Jeśli mamy czas - niech wyschną same. Po myciu włosy zwiększają objętość więc najpierw je należy wysuszyć, a dopiero potem rozczesywać. Jest to ogromny stres dla włosów, więc powinno mieć to miejsce, kiedy są już względnie suche. Unikniemy niepotrzebne szarpania i wyrywania.  

Czasami niektóre zabiegi fryzjerskie niszczą nasze włosy. Szczególnie te wykonane nieprofesjonalnie lub dość radykalne, np. trwała ondulacja, przy której stosuje się płyn z amoniakiem. Jeśli włosy farbujemy zbyt często i do tego używając farb kiepskiej jakości musimy się liczyć z faktem, iż nasze włosy utrąca swą sprężystość, staną się suche  i matowe.  To samo dotyczy zbyt częstego ich prostowania czy kręcenia. Niestety piękne włosy wymagają ciągłych starań i przemyślanych zabiegów kosmetycznych.

Jakie znacie sposoby na wzmocnienie włosów? Podzielcie się nimi w komentarzach.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 4 =

Polecamy