Krem na zmarszczki - który wybrać?

Pielęgnacja    
ocena

Po 25 roku życia rozpoczyna się okres powolnych zmian, jakim zaczyna podlegać nasza cera. Wraz z upływem kolejnych lat traci ona swą jędrność i gładkość, mięśnie twarzy są coraz mniej elastyczne, pojawiają się zmarszczki i skóra traci swój blask. W jaki sposób zadbać o cerę dojrzałą, by spowolnić proces starzenia się? Jak dobrać skuteczny krem dla cery dojrzałej, który nam w tym pomoże?

Z upływem lat produkcja kolagenu w naszych komórkach się obniża, a skóra wiotczeje. Dzięki postępowi w dziedzinie chemii, fizyki czy medycyny, na rynku jest dostępnych wiele rodzajów kremów, które z powodzeniem opóźniają proces starzenia i tym samym pozwalają nam dłużej cieszyć młodą i jędrną cerą bez zmarszczek.

Szukając odpowiedniego kremu dla cery dojrzałej, kierujemy się rodzajem jego składników. Istnieją pewne związki, wchodzące w skład kremu,  które stanowią także element zdrowej komórki. Używając kremów bogatych w owe związki, dostarczymy ich niezbędną ilość naszym komórkom, które wraz z postępem lat produkują coraz mniej składników odpowiedzialnych za piękny i zdrowy wygląd naszej cery.

Jednym z takich składników jest koenzym Q10. Jeśli będziemy stosować krem zawierający koenzym Q10, opóźni on proces starzenia się i utraty elastyczności. Dzięki koenzymowi komórki regenerują się bowiem, a skóra dłużej pozostaje młoda. Koenzym Q10 jest też przeciwutleniaczem, to znaczy, że chroni komórki przed chorobotwórczymi wolnymi rodnikami. Stymuluje on produkcję kolagenu i sprawia, że skóra jest odporniejsza na zmarszczki.

Innym naturalnym składnikiem skóry, którego produkcja zostaje wraz z wiekiem spowolniona, to kwas hialuronowy.  Odpowiada on za jej odpowiednie nawilżenie, a co za tym idzie, także za elastyczność i jędrność. Kremy zawierające kwas hialuronowy wnikają w naskórek, nawilżając go i likwidując w ten sposób zmarszczki.

Witaminy A oraz C także mają swoje znaczenie. Witaminy te pomagają zachować zdrową, elastyczną skórę,  szczególnie w okolicach oczu, likwidując ciemne ślady pod oczami. Obie poprawiają jakość cery i zapobiegają procesowi starzenia.

Krem powinnyśmy dobierać także w zależności od rodzaju skóry. Osoby o cienkiej i suchej cerze mają większą skłonność do zmarszczek, niż te, które mają cerę tłustą i grubszą, powinny zatem przywiązywać większą rolę do odpowiedniego wyboru kremu dla siebie. W tym celu można udać się po poradę do salonu kosmetycznego.

Nie zapominajmy, że oprócz kremów, są jeszcze inne sposoby na piękną cerę bez zmarszczek, które mogą wspomóc działanie kremu. Do takich zabiegów niewątpliwie zalicza się masaż twarzy. Wykonywany regularnie pomoże utrzymać elastyczność skóry dłużej. Poza tym zapewniajmy sobie wystarczającą ilość snu oraz chodźmy spać jak najwcześniej.

Używacie kremu na zmarszczki? Jeśli tak to jakiego?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 2 =