Masaż antycellulitowy - krok po kroku

Pielęgnacja    
ocena

Cellulit występuje u wielu kobiet niezależnie od wieku czy koloru skóry. Nierówna, pofałdowana skóra najczęściej szpeci uda, biodra i pośladki. Kosmetyki stosowane w walce z cellulitem mają funkcję głownie zapobiegawczą. Aby zwiększyć skuteczność oprócz kosmetyków należy pamiętać o diecie i gimnastyce.

Masaż antycellulitowy - krok po kroku

sxc.hu

Aby preparaty skutecznie likwidowały cellulit lub zwalczały jego negatywne skutki, powinny spełniać kilka warunków:

- powinny pobudzać krążenie krwi i limfy
- powinny wzmacniać naczynia krwionośne
- przyspieszać spalanie tłuszczy zgromadzonych w tkankach
- uszczelniać naczynia krwionośne

Masaż jest podstawowym i niezbędnym zabiegiem w walce z cellulitem. Jego celem jest poprawienie krążenia oraz pomoc w usunięciu toksycznych substancji z organizmu. Należy pamiętać, że to właśnie słabe krążenie i toksyny zgromadzone w naszym organizmie są przyczyna powstawania obrzęków, a w konsekwencji – powstawanie „skórki pomarańczowej”.

Jako go wykonać?

Skuteczny masaż, aby spełnił swoją funkcję, powinien trwać około 20 minut. Tyle czasu potrzeba aby należycie pobudzić nasze krążenie. Powinien być wykonany po kąpieli. Jest to ważne ponieważ nasza skóra jest wtedy rozgrzana, a naczynia krwionośne – rozszerzają się.

„Narzędziem” do wykonania takiego masażu powinna być rękawica lub szorstka gąbką, ewentualnie szczotka z gumowymi wypustkami. Wykonując masaż należy pamiętać o właściwej kolejności działań. Zaczynamy od kostek i kierujemy się do góry przez pachwinę, brzuch biodra aż do pośladków. Wykonując masaż robimy go ruchami kolistymi. Kolejnym etapem jest delikatne ugniatanie lub lekkie szczypanie skóry (co pobudzi krążenie). Po masażu wskazane jest nałożenie odpowiednich kosmetyków antycellulitowych (balsam, serum). Można też stosować nowości, które dostępne są na naszym rynku i maja być skutecznym antidotum na „pomarańczową skórkę”. Mamy więc:
- okłady
- specjalne koncentraty w ampułkach
- emulsje drenujące
- spraye

UWAGA!

Reasumując, nie zaszkodzi wypróbować różnych specyfików, jednak liczy się konsekwencja oraz zmasowane działanie (dieta, masaż, gimnastyka, kosmetyki). Dopiero wtedy może to przynieść jakiś efekt.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 1 =