Masaż miodem - opis, jak wykonać?

Pielęgnacja    
ocena

Miód to naturalny, słodki produkt o właściwościach leczniczych i konserwujących. Stosowany jest od kilku tysięcy lat. Kobiety używają kosmetyków, w których głównym składnikiem jest miód. Oddziałuje on na skórę, włosy, działa odmładzająco.

Miód posiada właściwości lecznicze, przyspiesza gojenie oparzeń, ran, odmrożeń, chroni przed zakażeniami bakteryjnymi, oczyszcza rany, odżywia tkanki, a także działa nawilżająco i utrzymuje wilgoć w skórze.

Masaż miodem działa pozytywnie na skórę, odżywia ją, wygładza, relaksuje. Wpływa także na kształt sylwetki. Działa antycellulitowo, wyszczuplająco, rozbija tkankę tłuszczową. Niweluje bóle pleców, przeziębienia, zmiany trądzikowe, wrzody, czyraki, działa odprężająco na mięśnie,  niweluje bądź zmniejsza nerwice, depresje, a także wspomaga przy problemach ciśnieniowych oraz  przy bezsenności. Wzmacnia odporność organizmu.

Tego rodzaju zabiegu nie wykonujemy u osób o niskiej tolerancji na miód, chorobą miażdżycową i nowotworową, żylakami, otwartymi ranami, stanami gorączkowymi, menstruacją oraz u kobiet w ciąży.

Masaż wykonywany jest ciepłym miodem powodując, że osoba mu poddana nadmiernie się poci (i tym samym usuwa toksyny z organizmu i dotlenia skórę). Utrzymuje także wilgotność skóry i nawilża. Można go wykonać na całym ciele lub na poszczególnych jego częściach: kończyny górne, kończyny dolne, plecy, brzuch. Natomiast nie masujemy twarzy i piersi.

W trakcie masażu, na obszarze masowanym, miód zostaje wchłaniany, natomiast miejsca które są chore bądź też brak jest równowagi energii życiowej miód jest brudnoszary.

Przed przystąpieniem do zabiegu okolicy masowanej, skóra powinna być osuszona. Miód podgrzewamy do około 30oC. Wyższa temperatura niweluje właściwości odżywcze miodu.  Następnie miód nakładamy na ręce i rozsmarowujemy po ciele. Wykonujemy oklepywanie - z powierzchni skóry zaczyna wydobywać się maź, którą następnie zgarniany na tekturę lub inny sztywny papier. Skóra po zabiegu powinna być sucha. Resztę, która zostanie, zmywamy ciepłą wodą. Nie masujemy długo jednego miejsca, gdyż zabieg wysusza skórę i może dojść do obtarcia naskórka.

Po tak wykonanym zabiegu skóra jest lepiej odżywiona, dotleniona, oczyszczona ze zrogowaciałego naskórka. Po zabiegu nie nakładamy od razu żadnego kremu czy balsamu. Czas trwania masażu: około jednej godziny.

Próbowałyście kiedyś masażu miodem? Jak efekt? Koniecznie dajcie znać!

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 5 =