Masaż twarzy - krok po kroku

Pielęgnacja    
ocena

Masaż twarzy ma działanie wybitnie upiększające i relaksujące. Wykonywany odpowiednio i regularnie podnosi poziom elastyczności skóry, zapobiega powstawaniu zmarszczek, ujędrnia, wygładza i poprawia krążenie. Masaż twarzy ma również działanie antystresowe, uspokajające, minimalizuje problemy z zasypianiem i podnosi jakość snu. Masaż twarzy można wykonać samemu, najlepiej wieczorem, przed udaniem się na spoczynek.

Masaż twarzy - krok po kroku

flickr.com

Przed rozpoczęciem masażu wyczyść dokładnie skórę twarzy. Do jego wykonania będziesz potrzebować kremu, może to być na przykład nawilżający krem z wyciągiem z aloesu, dobry dla każdego rodzaju cery.

Na początku możesz  wykonywać masaż przed lustrem. Kiedy nabierzesz większej pewności ruchów masuj twarz w pozycji leżącej. W ten sposób łatwiej się zrelaksować. Pozycja leżąca jest szczególnie zalecana w przypadku problemów z zasypianiem.

Zacznij od masażu czoła. Pociągłymi wolnymi ruchami przesuwaj najpierw jedną dłoń wzdłuż jego długości, zaczynając w okolicach skroni i kończąc na skroni po drugiej części twarzy, by następnie masować w ten sam sposób drugą dłonią, zaczynając od drugiej strony. Następnie wykonuj okrężne ruchy na całym czole  opuszkami palców: wskazującego, środkowego i serdecznego obu dłoni. Zacznij od środka i masuj przesuwając palce w kierunku skroni, zatrzymaj się na czubku ucha. Powtórz ruch kilka razy.

UWAGA!

Masaż okolic czoła oraz punktu między brwiami ma szczególne działanie uspokajające. Ruchy skierowane ku górze, zaczynające się w okolicach podbródka, uelastyczniają mięśnie twarzy i zapobiegają powstawaniu zmarszczek. Wykonuj masaż przez 15 minut codziennie wieczorem. Zobaczysz szybkie efekty w postaci młodszej, rozluźnionej twarzy.

 1. Krok pierwszy

  Zaaplikuj krem i rozsmaruj go okrężnymi ruchami.

 2. Krok drugi

  Teraz przejdź do masażu podbródka. Masuj podbródek zaczynając na jego spodzie i kieruj się do góry wzdłuż żuchwy. Wykonuj pociągłe powolne ruchy opuszkami palców obu dłoni, po obu stronach twarzy. Następnie masuj zaczynając w tym samym miejscu i w tym samym kierunku, ale wykonując ruchy okrężne.

 3. Krok trzeci

  Dalej masuj pociągłymi ruchami od spodu podbródka do nosa (zatrzymując palce po obu jego stronach) i dalej od nosa do środka czoła. Wykonaj ruch kilka razy wolnymi pociągnięciami i później ruchami okrężnymi. Chwyć delikatnie płatki uszu, ściśnij je nie za mocno i wykonuj ruchy okrężne. Masuj skronie, a następnie opuszkiem palca środkowego punkt między brwiami.

 4. Krok czwarty

  Przejdź do oklepywania całej powierzchni twarzy opuszkami wszystkich palców. Masuj w ten sposób czoło, wrażliwe okolice oczu, policzki, okolice ust, podbródek.

 5. Krok piąty

  Na koniec potrzyj o siebie obie dłonie tak, by się rozgrzały i przyłóż je na okolice oczu, ale tak, by nie dotykały powiek. Powtórz gest dwa lub trzy razy.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

OCENA
4.50
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 2 =