Maseczka ogórkowa - przepisy

Pielęgnacja    
ocena

Prawdopodobnie krajem rodzinnym ogórka są Indie. Właśnie stamtąd pochodzą pierwsze informacje o tym warzywie. Hinduska legenda głosi, że nazwa „ogórek” pochodzi od imienia pewnego księcia, o którym mówiono, że był ojcem 60 tysięcy dzieci. Warzywo to stało się metaforą jego płodności, ze względu na dużą ilość ziaren w ogórku jak i obfitość plonów.

Maseczka ogórkowa - przepisy

flickr.com

Ogórki należą do gatunku warzyw dyniowatych. Głównie rosną na terenach, gdzie panuje klimat ciepły bądź umiarkowany. Ogórki mają wiele zalet, ale tą największa jest ich niskokaloryczność (10 kcal w 100 gramach). Ponadto są bogate w minerały (potas, magnes, wapń, fosfor, żelazo). Przyspieszają przemianę materii, a tym samym ułatwiają wydalanie wody z organizmu. Ze względu na swe zalety ogórki wykorzystywane są w przemyśle kosmetycznym, ponieważ przyczyniają się do wygładzania zmarszczek, nawilżają, łagodzą podrażnienia oraz wybielają skórę.

Maseczki z ogórków (najlepiej tych z ekologicznych upraw):

Nawilżająca – działa odświeżająco i rozjaśniającą na cerę. Umytego ogórka należy zetrzeć na tarce o drobnych oczkach. Na dekolt i szyje nakładamy utartą papkę, a na oczy – plasterki ogórka. Taki okład z ogórków trzymamy przez 15 minut, a następnie zmywamy go letnia wodą. Po zabiegu nałóż krem nawilżający.

Maseczka ogórek + jogurt – umyty ogórek ścieramy na tarce i dodajemy do niego 2 łyżki jogurtu naturalnego. Tak wymieszaną miksturę nakładamy na twarz, dekolt  i szyję. Zmywamy chłodną woda po 15 minutach okładania.

Ogórkowa ulga dla oczu- pomaga, gdy oczy są zmęczone, przywraca im blask i ściąga opuchliznę. Umytego ogórka kroimy w plasterki i nakładamy na powieki.

Okłady na dłonie – przydają się osobom ze skórą skłonną do występowania piegów. Okłady z ogórka pozwolą wybielić skórę dłoni. Wystarczy, że na umyte dłonie nałożymy, na 15 minut, plasterki z ogórka.

Ogórki znane są nam od 5000 lat. Spożywajmy je w różnych formach, ze względu na wymienione już zalety są korzystne dla naszego zdrowia. Oprócz robienia z nich  maseczek może je: dusić, marynować, kisić lub spożywać na surowo.

Znacie inne przepisy na maseczki ogórkowe? Podzielcie się nimi w komentarzach.

OCENA
4.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 3 =