Maseczki na włosy - przepisy

Pielęgnacja    
ocena

Nasze włosy, szczególnie po zimie, wyglądają na bardziej zmęczone, są matowe i łamliwe. Utraciły swój blask na skutek noszenia zimowych czapek, niskiej temperatury na dworze oraz zbyt suchego powietrza w mieszkaniach (grzejące kaloryfery). Aby pomóc odzyskać włosom dawny blask, możemy wypróbować domowe sposoby ich regeneracji.

Maseczki na włosy - przepisy

flickr.com

Maseczka oliwkowa – do jej przygotowania będą potrzebne dwa jajka oraz pięć łyżek oliwy. Po wymieszaniu składników mikserem nakładamy miksturę na głowę i pozostawiamy przez 15 minut pod czepkiem foliowym. Ta maseczka jest przeznaczona do włosów zniszczonych.

Wzmacniająca kuracja odżywcza – do jej przeprowadzenia potrzebne będą:

- dwie łyżeczki nafty oczyszczonej
- łyżeczka oleju rycynowego
- sok z cytryny
- jedno żółtko

Wszystkie składniki ucieramy aż do uzyskania papki o konsystencji majonezu. Uzyskana miksturę nakładamy na umytą głowę. Po jej nałożeniu delikatnie wmasowujemy ją we włosy i skórę koniuszkami palców, a następnie nakładamy czepek foliowy, owijamy głowę ręcznikiem i pozostawiamy tak przez 1 godzinę. Jeżeli chcemy uzyskać oczekiwany efekt powinniśmy stosować ją codziennie przez miesiąc.

Maseczka na włosy przesuszone - zawiera w sobie dużo potasu i witamin. Uzyskamy ją z rozgniecionego banana i wymieszanego z łyżka miodu. Maseczkę o konsystencji kremu nakładamy na włosy, wcześniej zmoczone w ciepłej wodzie. Uzyskana papkę nakładamy na umytą głowę. Po jej nałożeniu delikatnie ją wcieramy we włosy, a następnie nakładamy czepek foliowy. Po nałożeniu czepka owijamy głowę ręcznikiem i pozostawiamy tak przez 20 minut.

Będzie potrzebne:

Maseczka bananowa – do jej przygotowania potrzeba dużo składników: - jeden banan - dwie łyżki jogurtu naturalnego - dwie łyżeczki oleju z pszenicy - dwie łyżeczki mleka skondensowanego - jedna łyżeczka miodu

  1. Krok pierwszy

    Wszystkie składniki mieszamy za pomocą miksera.

  2. Krok drugi

    Maseczkę nakładamy na umytą głowę.

  3. Krok trzeci

    Po jej nałożeniu delikatnie ją wcieramy we włosy koniuszkami palców, a następnie nakładamy czepek foliowy, owijamy głowę ręcznikiem i pozostawiamy tak przez 15 minut.

Znacie inne przepisy na maseczki na włosy? Podzielcie się nimi w komentarzach.

OCENA
3.50
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 3 =

Polecamy