Mikrodermabrazja diamentowa - jak często robić?

Pielęgnacja    
ocena

Mikrodermabrazja diamentowa to metoda, która ma służyć do oczyszczania skóry. Uznawana jest za metodę nieinwazyjnego, mechanicznego ścierania, peelingu naskórka i skóry właściwej. Ten zabieg leczniczo-pielęgnacyjny odbywa się pod nadzorem lekarza dermatologa lub wykwalifikowanej kosmetyczki. Do jego wykonania stosuje się aparat zaopatrzony w głowicę. Miejsce na głowicy, które będzie miało kontakt ze skórą pokryte jest drobinkami diamentu. Te kawałeczki diamentu powodują usuwanie martwych komórek naskórka. Z kolei specjalna pompa czuwa nad ich pochłanianiem.

Mikrodermabrazja diamentowa - jak często robić?

photoxpress.com

Korzyści płynące z mikrodermabrazji diamentowej

Na przestrzeni ostatnich lat mikrodermabrazja diamentowa zyskała sobie wielu zwolenników. Niewątpliwie jej zalety to bezbolesność zabiegu, nieinwazyjność, łatwość wykonania i brak konieczności specjalnego przygotowywania się do niego. Osoby, które korzystają z zabiegu czują się po nim młodziej, a ich skóra wygląda świeżo, jest pełna blasku. Ponadto ten zabieg kosmetyczny stymuluje i pobudza produkcję kolagenu i elastyny, a to sprawia, że skóra odzyskuje swoją jędrność i napięcie. Dzięki mikrodermabrazji diamentowej można skutecznie podjąć próbę walki z niektórymi zmianami trądzikowymi. Korzyści płynące ze stosowania takich zabiegów to zmniejszenie wydzielania sebum, zwężania porów i usuwanie zaskórników.

Jak często stosować mikrodermabrazję?

Wybór i stosowanie u danego pacjenta metod pielęgnacyjno-leczniczych musi być ściśle monitorowanie przez lekarza specjalistę, zwłaszcza, jeśli zabieg stosowany jest nie tylko w celu uzyskania efektu świeżej, pełnej blasku skóry, ale mają za nim podążać skutki terapeutyczne. Ilość zabiegów najczęściej dopasowywana jest indywidualnie w zależności od rodzaju zmian na skórze, ich rozległości, nasilenia objawów. Istotna kwestia dotyczy również osobistych oczekiwań pacjenta. Nie da się z góry z całą pewnością zagwarantować komuś, jak zareaguje jego skóra na dany zabieg, dlatego o efektach można rozmawiać po pierwszych spotkaniach w gabinetach kosmetycznych, doświadczony lekarz czy kosmetyczka potrafią mniej więcej ocenić skuteczność metody. Zazwyczaj efekty po pierwszym zabiegu nie są spektakularne i oszałamiające, ale każda kolejna wizyta powinna odnosić, co raz lepsze skutki.

Liczba zabiegów mikrodermabrazji diamentowej waha się od kilku do dziesięciu.

Ważne jest również zachowanie odpowiednich odstępów czasowych pomiędzy kolejnymi sesjami. Gdy głównym celem jest działanie lecznicze ukierunkowane np. na zmiany trądzikowe, należy powtarzać zabieg co miesiąc. Jeśli natomiast traktuje się mikrodermabrazję jako metodę pozwalającą odzyskać skórze jędrność i blask można kolejne wizyty planować, co tydzień. Po zakończeniu tej terapii korzystne jest powtórne wykonanie zabiegu za około 1,5 miesiąca, aby utrwalić osiągnięty efekt.

UWAGA!

Jeśli mikrodermabrazja diamentowa wykonana na jakiejś partii skóry zajętej przez chociażby zmiany trądzikowi przyniosła oczekiwane i zadowalające efekty, można zabiegowi poddać skórę innej części ciała, zmienioną chorobowo. Nie wykonuje się zabiegów w obrębie powiek.

Korzystałyście z mikrodermabrazji diamentowej? Ile razy i jak często? Jak efekty? Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 4 =