Naturalna koloryzacja włosów

Pielęgnacja    
ocena

Naturalny kolor włosów jest dla nas najkorzystniejszy. Niestety słońce, zanieczyszczone powietrze, chlorowana woda często powodują matowienie koloru i stopniowe blaknięcie. Czy są naturalne sposoby na wzmocnienie koloru włosów?

Naturalna koloryzacja włosów

www.sxc.hu

Matka natura wyposażyła nas w genetycznie uwarunkowany kolor włosy, dodając do niego odpowiednią karnację, kolor i wyjątkową oprawę oczu. Często zmiana koloru jest niekorzystna, cóż jednak zrobić, skoro nasz naturalny kolor włosów jest matowy i nijaki. Jak wydobyć głębię naturalnej barwy, którą utraciliśmy na wskutek negatywnego wpływu środowiska i kuracji chemicznych, którym poddajemy nasze włosy?

Okazuje się, że wzmocnienie naturalnego koloru włosów, możemy osiągnąć nie tylko przez farbowanie. Istnieją naturalne sposoby, które zintensyfikują barwę naszych włosów, bez ryzyka uszkodzenia ich struktury mieszanką chemiczną. Naturalna koloryzacja jest nie tylko zdrowa, lecz także bardzo efektywna.

Jeśli nie mamy czasu, na sporządzanie naturalnych wywarów i ich częstą aplikację, możemy skorzystać z przygotowanych już serii kosmetyków do pielęgnacji włosów, które wydobywają naturalną barwę, nadając jej blasku i intensywności. W sprzedaży dostępne są linie kosmetyków zawierające szampon, balsam, maseczkę, etc. Oczywiście, warto kupić serię kosmetyków jednego producenta.

Zalecane są także naturalne sposoby, poprawiające matowy kolor włosów. To rozwiązanie wymaga od nas więcej pracy, inwencji i wytrwałości, jednak jest doskonałym rozwiązaniem dla włosów suchych i łamliwych, ponieważ poprawia nie tylko ich kolor, lecz także kondycję. Stosując zabieg naturalnego farbowania wykorzystujemy roślinne barwniki i wywary.

Aby przygotować wywar intensyfikujący naturalną barwę włosów, zanurzamy suszone rośliny w połowie litra wrzątku, następnie gotujemy przez 20 minut. Odcedzamy całość i dodajemy łyżeczkę miodu. Otrzymaną miksturę należy wmasować we włosy i pozostawić bez spłukiwania. Wywary przygotowane są z następujących produktów roślinnych:

1. Włosy blond - rumianek, skórka cytryny, korzeń rabarbaru.
2. Włosy brązowe - łupiny orzecha włoskiego lub cały orzech.
3. Włosy rude - czerwone drzewo sandałowe.

Dlaczego szukacie takich informacji? Czy okazały się pomocne?

OCENA
2.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 2 =