Oczyszczanie twarzy - jak i czym?

Pielęgnacja    
ocena

Twarz, bardziej niż inne części ciała, jest narażona na zanieczyszczenie. Dlatego kwestia odpowiedniego i systematycznego oczyszczania jest tak niezmiernie ważna.

Oczyszczanie twarzy - jak i czym?

sxc.hu

Do oczyszczania twarzy może  wybrać jeden z wielu dostępnych na rynku produktów:

Żele myjące – idealne dla osób o cerze tłustej i trądzikowej. Wiele z nich, w swym składzie, zawiera mikrogranulki, które złuszczają naskórek i oczyszczają pory.

Pianki – łagodniejsza wersja żelu (także nie zawiera mydła). Idealna dla cery mieszanej, jak i suchej.

Mleczka – stosowane do demakijażu i oczyszczania twarzy. Idealne do przecierania skóry rano.

Płyny dwufazowe – służą do zmywania makijażu, po wstrząśnięciu butelki zawarte w nim dwa rodzaje płynów: olejek, który ma oczyścić skórę z makijażu oraz woda, wzbogacona nawilżającymi składnikami, mieszają się. Płyn ma dużą skuteczność i jest dobry nawet do zmywania make-up'u wodoodpornego. 

Płyny miceralne - maja w swoim składzie micele – czyli malutkie cząsteczki, które skutecznie oczyszczają skórę z zanieczyszczeń. Wspomniane związki chemiczne, jakimi są micele (zbudowane z cząsteczek wodnych i tłuszczowych) mają zdolność wyłapywania wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń.

Chusteczki – świetna alternatywa dla osób w podróży lub przebywających w szpitalu (szczególnie tych leżących). Zawierają substancje, które oczyszczają twarz.

Tonik – oczyszcza i matuje skórę, ważne, aby był na bazie ziół, a nie alkoholu.

Metody mycia twarzy

Nawilżamy skórę twarzy  i dekolt woda, a potem nakładamy żel lub piankę. Zaczynamy mycie od czoła, które pocieramy ruchami pionowymi. W okolicach oczu wykonujemy koliste ruchy, myjąc w kierunku od zewnętrznych do wewnętrznych okolic kącików oczu. Nos myjemy dokładnie, szczególnie w okolicy skrzydełek nozdrzy.

Jak często myć twarz

Przemywamy ją tonikiem bądź mleczkiem zaraz po przyjściu z pracy lub imprezy. Tuż przed snem twarz myjemy żelem lub pianka i nakładamy krem nawilżający.

Rano przemywamy skórę mleczkiem, ponieważ w ciągu nocy gruczoły łojotokowe wydzieliły już sebum.

Po tych wszystkich zabiegach możesz dopiero spokojnie przystąpić do nakładania makijażu.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Wypowiadajcie się w komentarzach.

OCENA
3.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 5 =