Peeling cukrowy - jak zrobić?

Pielęgnacja    
ocena

Peeling twarzy i ciała stanowi czynność, której każda z nas powinna od czasu do czasu poddać swoje ciało. Peeling usuwa obumarłe komórki naskórka złuszczając jego warstwy i pozostawiając skórę czystą, nawilżoną i gładszą.

Peeling cukrowy - jak zrobić?

sxc.hu

Istnieją różne sposoby wykonywania peelingu. Peeling można wykonać samemu w domu przy użyciu odpowiedniego kosmetyku, zawierającego na przykład drobinki łupiny orzecha lub zmielone pestki owoców, które zetrą stare warstwy naskórka. Można udać się do zakładu kosmetycznego w celu wykonania zabiegu przez kosmetologa. Coraz popularniejsza jest mikrodermabrazja, zabieg oczyszczania twarzy przy użyciu specjalnej aparatury. Można też wykonać peeling samemu w domu, uciekając się do naturalnych sposobów. Jednym z nich jest peeling cukrowy.

Peeling cukrowy ma za zadanie usunąć obumarłe warstwy naskórka, dokładnie oczyścić twarz oraz pozostawić ją nawilżoną, wzmocnioną i gładką. Jego składniki mają charakter naturalny, może więc być stosowany także przez alergików i osoby o wrażliwej skórze. W sklepach dostępne są gotowe peelingi cukrowe, których skład będzie wzbogacony o różnego rodzaju substancje nawilżające i wzmacniające, jak na przykład olejek migdałowy, ale skuteczny peeling cukrowy możesz też wykonać sama w domu, urozmaicając jego działanie w zależności od dodanych do niego produktów.
Do przygotowania naszego peelingu cukrowego będziemy potrzebować cukru, oliwki do skóry dla dzieci, miodu, oliwy z oliwek, rozmarynu oraz witaminy A i E.

Pół szklanki cukru zalej jedną trzecią szklanki oliwy z oliwek oraz trzema łyżkami oliwki dla dzieci. Dodaj łyżkę miodu i skrop mieszankę trzema wyciśniętymi kapsułkami witamin A i E. do tego dodaj dwie lub trzy posiekane gałązki rozmarynu i wymieszaj.

Oliwka z oliwek podziała nawilżająco na skórę, podczas kiedy kryształki cukru oczyszczą ją usuwając niepotrzebne komórki, a witaminy wzmocnią i otoczą naturalną ochroną.
Domowy peeling cukrowy można także, wedle uznania, wzbogacić dodatkowymi składnikami lub nieco zmienić recepturę. Zamiast oliwki dla dzieci dodajemy jedną czwarta śmietany (możesz też użyć jogurt naturalny), a zamiast rozmarynu dodaj cynamon lub wanilię. Do tego możesz dodać sok z cytryny. Mieszankę użyj na całą powierzchnię ciała.

Stosuj peeling cukrowy raz lub dwa razy w tygodniu, by oczyścić skórę, otoczyć ją pielęgnacją, aby stała się delikatna i nawilżona. 

Peeling cukrowy jest prosty, szybki i tani w przygotowaniu, bezpieczny w zastosowaniu, a jego naturalne składniki zadbają nawet o najbardziej wrażliwą skórę. Otaczając nasze ciało pielęgnacją, najlepiej uciekać się do sposobów naturalnych, które będą efektywne, proste i nie będą nas kosztować zbyt dużo wysiłku.

Stosowałyście kiedyś peeling cukrowy? Byłyście zadowolone z efektów?

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 4 =