Pielęgnacja biustu - sposoby

Pielęgnacja    
ocena

W jaki sposób i kiedy należy zacząć dbać o piersi, które wraz z wiekiem poddają się nieuniknionej sile grawitacji, tracąc swą sprężystość, wdzięk i piękny kształt? Czy istnieją naturalne sposoby, pozwalające uniknąć radykalnych chirurgicznych cięć?

Pielęgnacja biustu - sposoby

pixabay.com

Pisząc o pięknych i jędrnych piersiach nasuwa się skojarzenie z filmem „Persepolis”, a dokładnie babcią głównej bohaterki Marjane, która dawno przekroczyła czas swej młodości i nadal sypiała z kwiatkami jaśminu w staniku… Kobiecość, zarówno ta młoda, jaki i dojrzała, wyraża się poprzez piersi – atrybut kobiety.

Spróbujmy prześledzić kilka takich sposobów, które pozwolą nam cieszyć się dłużej pięknymi, jędrnymi piersiami.

Przede wszystkim musimy wzmocnić i zadbać o mięśnie klatki piersiowej, które podtrzymują nasz biust. W tym celu najlepiej udać się do centrum fitness i ustalić odpowiedni trening z trenerem siłowni. Do tego można wybrać się kilka razy w tygodniu na basen oraz urządzić sobie w domu sesję pompek. Podczas wykonywania ćwiczeń nie zapomnij o założeniu sportowego stanika, w celu przeciwwagi dla siły grawitacji.

Dobierz odpowiednią bieliznę dla siebie, w twoim rozmiarze, która będzie dobrze podtrzymywać biust. Wskazówka ta jest szczególnie ważna dla pań o większym biuście, których piersi będą bardziej nastawione na szkodliwą siłę grawitacji. W momencie, kiedy przekroczysz trzydziestkę, rzadziej pozwalaj sobie na nienoszenie stanika, a najlepiej zrezygnuj z tego w ogóle.
By zachować piękne i jędrne piersi na pewno warto od czasu do czasu zafundować sobie masaż klatki piersiowej, który wzmocni mięśnie i nada naszym piersiom sprężystości. Szczególnie godny polecenia jest ajurwedyczny masaż klatki piersiowej.

Odpowiednia dieta również odgrywa ważną rolę podczas pielęgnacji piersi, szczególnie jeśli zauważysz, że tracą one swoją elastyczność w wyniku macierzyństwa, choroby czy wieku. W takich stadiach życia kobieta powinna pamiętać, żeby dostarczać swojemu organizmowi niezbędną ilość białka, węglowodanów, tłuszczy oraz witamin, minerałów i wapnia.

Zacznij dbać o swój biust jak najwcześniej, niekoniecznie dopiero wtedy, kiedy zauważysz, że jego elastyczność, z jakichś powodów, ulega pogorszeniu. Bycie kobietą to wyrażanie siebie także poprzez dbanie o swoje ciało, które jak najdłużej powinno być elastyczne, zdrowe i piękne.

 

Na koniec wspomnijmy o dwóch ponadczasowych sposobach dbania o piękne i jędrne piersi, stosowanych od tysięcy lat w Indiach. Pierwszym jest ujędrnianie piersi za pomocą toniku z owocu granatu. W celu jego uzyskania zmieszaj w proporcjach 1:4:16 następujące składniki: zmielona skórka granatu, olejek gorczyczny oraz wodę. Po wymieszaniu doprowadź składniki do wrzenia i gotuj na wolnym ogniu aż mieszanka ulegnie zagęszczeniu. Co wieczór  masuj piersi wcierając w nie olejek, który należy przechowywać w lodówce. Innym naturalnym preparatem, jakiego możesz używać do pielęgnacji biustu, jest mieszanka (1:4:16) indyjskiego zioła, który możesz zamówić przez internet, shatavari (w proszku), klarowanego masła oraz wody. Olejek uzyskasz w ten sam sposób, jak powyższy tonik. Nazwa Shatavari oznacza „tą, która ma stu mężów”... no coż - warto spróbować!

Znacie inne sposoby na pielęgnację biustu? Podzielcie się nimi w komentarzach.

OCENA
4.25
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 5 =

Hihi

~ Sylwke / 2017-12-18 18:59:56
oceń komentarz: (0) (0)

Polecamy