Pielęgnacja brwi

Pielęgnacja    
ocena

Jeżeli chcemy zmienić kształt łuku brwiowego powinniśmy się z tym udać do kosmetyczki, gdyż ona wykona to w sposób profesjonalny. Niewielkie zmiany czy korektę kształtu naszych łuków możemy wykonać sami, musimy  jednak przestrzegać w tym celu pewnych zasad.

Pielęgnacja brwi

sxc.hu

Zanim przystąpimy do regulacji musimy zaopatrzyć się w niezbędne narzędzie, jakim jest dobra pęseta, trochę większa niż normalna, o delikatnie zagiętym końcu. Niezbędna będzie  również mała pęseta, która precyzyjnie wyrwie na koniec pojedyncze włoski.

Pielęgnacja krzaczastych brwi

- Bywa ona utrudniona więc należy dbać o nie w określony sposób.

- Nie należy ich przycinać.

- Po regulacji stosuj codziennie żele utrwalający do brwi, który utrzyma je w porządku i unieruchomi. Możemy do tego celu stosować stary tusz do rzęs albo bezbarwną odżywkę.

- Musimy dbać o systematyczną ich regulację ponieważ będą wyglądać na zaniedbane a nasza twarz będzie mieć groźny wygląd – takie brwi odbierają rysom delikatność.

- Regulując łuki nie usuwajmy włosków z najwyższej linii brwi gdyż odrosną tam twarde i sterczące.

Ogólne zasady depilacji

Higiena – zanim przystąpimy do zabiegu musimy umyć dokładnie ręce. Przecieramy twarz z kurzu oraz resztek makijażu. Przed samym zabiegiem wskazana jest dezynfekcja pęsety – możemy użyć spirytusu lub wody toaletowej, zawierającej alkohol.

Technika wykonania – podczas zabiegu lewą ręką przytrzymujemy zewnętrzny koniec brwi. Jeżeli chcemy zmniejszyć ból –delikatnie naciągnij skórę. Należy pamiętać o podstawowej zasadzie - usuwamy włoski tylko z dolnej części łuku brwiowego. Zabieg jest mniej bolesny, jeżeli będziemy go wykonywać szybkimi oraz zdecydowanymi ruchami ręki.

Dezynfekcja – Po zakończeniu depilacji należy zawsze pamiętać o dezynfekcji. Wacikiem nasączony w wpłynie antyseptycznym lub wodzie utlenionej przecieramy miejsce, gdzie robiłyśmy regulację. Jest to ważna czynność, która może zapobiec stanom zapalnym mieszków włosowych. Niewskazana jest samodzielna depilacja brwi woskiem, gdyż łatwo można się oparzyć lub wyrwać za dużo włosków. Mimo, iż jest to najbardziej skuteczna forma regulacji łuków brwiowych, to wykonuj ją tylko w gabinecie kosmetycznym.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Wypowiadajcie się w komentarzach.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =