Pielęgnacja cery trądzikowej

Pielęgnacja    
ocena

Trądzik jest uciążliwą w leczeniu dolegliwością skóry. Bardzo często występuje na twarzy, ale nie tylko. Dla wielu młodych osób jest problemem wstydliwym, który odbiera im poczucie komfortu bycia we własnej skórze. Na rynku kosmetycznym jak i farmaceutycznym istnieje bardzo dużo leków przeznaczonych do pielęgnacji skóry z trądzikiem.

Pielęgnacja cery trądzikowej

sxc.hu

Warto zaznaczyć, iż oprócz leczenia kosmetykami oraz stosowania domowych metod należy przede wszystkim wyeliminować błędne zachowania:

- Rozdrapywanie ran po wyciskaniu wykwitów (niebezpieczeństwo powstania blizn)
- Sama czynność wyciskania (możliwość zainfekowania innych cześć twarzy)
- Nadmierne malowanie twarzy podkładem (zatykanie porów)
- Dotykanie twarzy (na rękach przenosimy najwięcej bakterii)

Domowe sposoby leczenia trądziku:

Drożdże – mają właściwości wybielające i złuszczające. Możemy je używać w formie napoju (rozpuszczone drożdże w ciepłym mleku) lub maseczki. Do jej wykonania potrzeba nam będzie 20 dkg drożdży, które rozpuszczamy w niewielkiej ilości przegotowanej wody aż do konsystencji „papki”. Napój pijemy raz dziennie, a maseczkę nakładamy raz w tygodniu.

Cebula – działa na trądzik miejscowo. Należy przekroić cebulę na pół i nakładać na miejsca zainfekowane trądzikiem. Zabieg należy wykonywać przed snem.

Ogórek lub cytryna – można z nich wykonać tonik, który pomoże oczyścić cerę. Przygotowanie jest proste – wyciskamy sok z cytryny i dolewamy trochę wody. Tak przygotowany tonikiem przemywamy twarz. W przypadku ogórka – ścieramy go na tarce i dodajemy wodę.

Aspiryna – z niej również można przygotować maseczkę, która rozjaśni cerę i zmniejszy łojotok. Przygotowujemy maseczkę z rozgniecionych 5 tabletek aspiryny, a następnie dodajemy łyżeczkę jogurtu naturalnego i łyżeczkę wody. Tak przygotowaną maseczkę o konsystencji „papki” nakładamy na twarz i pozostawiamy na 20 minut.

Trądzik nie może być bagatelizowany, a tym bardziej pozostawiony bez leczenia. Niewłaściwa terapia może pozostawić ślad w postaci szpecących blizn. Im szybciej zostanie podjęte skuteczne działanie tym szybciej poradzimy sobie z trądzikiem.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Wypowiadajcie się w komentarzach.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 2 =

Polecamy