Pielęgnacja cery wrażliwej

Pielęgnacja    
ocena

Jej pielęgnacja przysparza często kłopotu, ponieważ ten rodzaj cery ma tendencje do łuszczenia się oraz ciągłych podrażnień. Wynika to ze zbyt słabej produkcji tłuszczu w gruczołach łojotokowych oraz niewystarczającej ilości wody w skórze.

Pielęgnacja cery wrażliwej

photoxpress.com

Musimy wyjątkowo ostrożnie dobierać kosmetyki dla nas odpowiednie. Skóra wrażliwa ma bowiem skłonność do reakcji alergicznych na wiele kosmetyków. Starajmy się używać więc tych dobrej jakości  posiadających atest dermatologiczny.

Twarz należy przemywać tylko delikatnym mleczkiem lub tonikiem oraz myć łagodną pianka  w wodzie przegotowanej.

Krem powinien być pozostawiony do wchłonięcia, aby niepotrzebnie nie podrażniać skóry jej rozsmarowywaniem.

Unikajmy wszelkich mydeł, które w swoim składzie mają same konserwanty i sztuczne barwniki. Dla nas najlepsze będą kosmetyki pochodzenia organicznego robione na bazie mleka, miodu czy różnych ziół.

Przeprowadźmy test, zanim zdecydujemy się na kupno danego preparatu. Możemy skorzystać z darmowej próbki  i spokojnie zrobić go w domu. Jeśli zajdzie reakcja niepożądana szkoda wyrzucać, nawet na najbardziej polecany kosmetyk, pieniędzy. To co znane nie zawsze musi być dobre dla cery wrażliwej.

Unikajmy przebywania w zadymionych pomieszczeniach, zbyt suchych czy wilgotnych, chrońmy twarz przed mrozem oraz zbyt ostrym słońcem, jak również chlorowaną wodą.

Możemy polepszyć kondycję swej skóry stosując maseczki z różnych produktów, pochodzenia naturalnego. Do wyboru mamy maseczki:

Marchwiową - ścieramy marchew i do niej dodajemy kilka kropel oliwy z oliwek. Otrzymana „papkę” trzymamy na twarzy przez 10 minut, a potem myjemy twarz w przegotowanej wodzie. Taka maseczka nada naszej skórze ładny, brzoskwiniowy odcień.

Nawilżająca (siemię lniane ma działanie natłuszczające  i jest bogate w kwas omega)  – dwie łyżki siemienia lnianego gotujemy, a potem studzimy. Taką letnia mieszankę nakładamy na twarz na 20 minut, a potem zmywamy.

Błyskawiczną – kroimy ogórek w plasterki, które nakładamy na twarz  i dekolt. Zdejmujemy je po 15 minutach i przemywamy twarz mleczkiem.

Posiadacie wrażliwą cerę? W jaki sposób ją pielęgnujecie?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 1 =