Pielęgnacja włosów - sposoby

Pielęgnacja    
ocena

Słynna maksyma Arystotelesa - „Piękno jest lepszą rekomendacją od najlepszego listu polecającego” – jest aktualna także współcześnie. Starożytni Grecy wiedzieli to co my, iż zdrowy i ładny może zapewnić powodzenie zarówno w życiu osobistym jak i zawodowym. Oczywiście definicja „piękna” jest dyskusyjna – każdemu podoba się co innego. Jednak zdrowe i zadbane włosy są wizytówką każdego, niezależnie od ich koloru, długości czy fryzury.

Pielęgnacja włosów - sposoby

sxc.hu

Okres wiosenny jak i letni sprzyja ich wzmożonej pielęgnacji. Włosy uwolnione wreszcie od zimowych nakryć głowy mogą być prezentowane w całej okazałości. Jednak niekiedy nieprzemyślane próby, ich szybkiej „reaktywacji” mogą przynieść więcej szkody niż pożytku. Często winą za słabe, matowe włosy obarczamy brak witamin. Łykamy kolejne preparaty, a efekt dalej postawia wiele do życzenia. Zalew produktów do stylizacji włosów także nie ułatwia zadania. Wiele kobiet stosuje kosmetyki  niezgodnie z typem włosów, co może negatywnie wpływać na ich wygląd. Każdy rodzaj włosów powinien być traktowany specjalnie i kosmetykami do tego celu przeznaczonymi.

Włosy przetłuszczające się to nie tylko zmora nastolatków w okresie dojrzewania. Często ten problem towarzyszy całe życie skutecznie je utrudniając wiążąc się z koniecznością codziennego mycia głowy. Głównym celem, w przypadku pielęgnacji tego typu włosów, jest normalizacja procesu wydzielania łoju przez mieszki włosowe. Wskazane jest używanie kosmetyków kupionych w aptece, specjalnie dostosowanych do takiego rodzaju włosów.

Włosy suche, będące przeciwieństwem opisanych powyżej, także przysparzają sporo kłopotów. Brak im elastyczności, połysku czyli tego wszystkiego co świadczy o zadbanym  i zdrowym wyglądzie włosów. Ich pielęgnacja wiąże się z rezygnacją z zabiegów, osłabiających już  i tak wrażliwą strukturę włosa, typu trwała czy ich rozjaśnianie. Zabiegi pielęgnacyjne jak mycie, i rozczesywanie należy wykonywać w sposób spokojny i staranny aby uniknąć niepotrzebnego szarpania włosów. Niezbędne jest nawilżanie włosów poprze używanie odpowiednich szamponów, oraz maseczek, najlepiej tych stosowanych w salonach fryzjerskich.

Włosy farbowane, podobnie jak suche, wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Z pewnością, przed podjęciem decyzji o zmianie koloru, ważne jest przemyślenie jaki będzie odpowiedni do karnacji skóry. Brunetka, która chce stać się blondynką, może niepotrzebnie osłabić, a nawet zniszczyć włosy. Dbanie o włosy farbowane wiąże się ze stosowaniem są kosmetyków chroniących ich przed szkodliwym działaniem promieni UV – słońce powoduje szybszych ich blaknięcie.

Jeśli będziemy przestrzegać zasad odpowiedniej pielęgnacji włosów będziemy mogli się cieszyć ich zdrowym  i zadbanym wyglądem przez cały rok, a żaden fryzjerski zabieg nie będzie im straszny.

W jaki sposób pielęgnujecie włosy? Podzielcie się swoimi sposobami w komentarzach.

OCENA
3.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 2 =