Rodzaje pilników do paznokci

Pielęgnacja    
ocena

Pilniczek do paznokci to specjalne narzędzie służące do ich pielęgnacji. Używamy go do szlifowania krawędzi paznokci i nadawania im kształtu. Używane są podczas zabiegów manicure i pedicure. Istnieje wiele różnych rodzajów pilniczków do paznokci. Jak wybrać ten doskonały?

Rodzaje pilników do paznokci

sxc.hu

Decydując się na idealny dla siebie pilniczek do paznokci musimy wziąć pod uwagę materiał, z jakiego jest on wykonany, jego kształt oraz rodzaj ziarnistości.
Materiałów, z jakich wykonane są pilniczki, jest wiele. Oto niektóre z różnych rodzajów pilników:

Blok polerski – jest to prosty i niedrogi pilniczek, wykończony papierem szmerglowym. Używany jest do pielęgnacji paznokci palców dłoni oraz stóp w celu nadania im kształtu i gładkości. Tego rodzaju pilniczki były już stosowane w XIX wieku! Dziś używa się go także do przygotowania paznokcia na zabieg nałożenia tipsów.

Pilnik ceramiczny – dzięki swej ceramicznej powierzchni jest trwalszy, doskonały w celu nadania odpowiedniego kształtu końcówce paznokcia, opiłowując ją wedle naszego gustu. Charakteryzuje się precyzją profilowania.

Pilniczek szklany – ostatni wynalazek w dziedzinie pilników. Odpowiedni do pielęgnacji paznokci naturalnych oraz sztucznych. Jego regularne zastosowanie zapobiega rozdwajaniu się końcówek paznokcia oraz je delikatnie wygładza i poleruje. Pilnik jest bardzo higieniczny w użyciu, po każdorazowym wykorzystaniu można go umyć mydłem.

Pilnik kryształowy – służy głównie do nadawania paznokciom ostatecznego kształtu. Również może być myty i dezynfekowany. Stworzony dzięki specjalnej technologii cechuje się delikatnym ziarnem i trwałością materiału.

Tradycyjny pilnik metalowy – najmniej polecany, gdyż jego użycie może naruszyć płytkę paznokcia, porysować go. Jest pilnikiem najmniej delikatnym.

Pilnik można także dobrać, biorąc pod uwagę jego kształt. W dzisiejszych sklepach dostaniemy nie tylko klasyczny prosty pilniczek, ale także pilnik w kształcie banana, mający za zadanie ochronę przede wszystkim skórek oraz ułatwia piłowanie w miejscach, do których trudniej się dostać prostemu pilniczkowi. Bloki i romby przeznaczone są do matowienia oraz polerowania, zaś prosty pilnik ma uniwersalne zastosowanie.

Poza tym mamy do wyboru między pilnikami gruboziarnistymi, średnioziarnistymi i drobnoziarnistymi. Im mniejsza ilość ziaren, tym pilnik jest mniej delikatny i ma zastosowanie wyłącznie w gabinetach kosmetycznych, służąc do pielęgnacji paznokci sztucznych. Najdelikatniejsze są pilniczki drobnoziarniste.

Okazuje się, że prosty z pozoru wybór nie jest wcale jednoznaczny. Rodzajów pilniczków do paznokci jest wiele, wybierając ten najlepszy dla ciebie, kieruj się tym, do pielęgnacji jakiego rodzaju paznokci  ma służyć, naturalnych czy przedłużonych oraz kryteriami wyżej opisanymi.

Jakiego pilnika zazwyczaj używacie? Jesteście z niego zadowolone?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 4 =