Sposoby na zmarszczki

Pielęgnacja    
ocena

Zmarszczki to problem, który prędzej czy później będzie dotyczył każdego z nas. Nasza skóra, starzejąca się wraz z upływem czasu, spędza sen z powiek wielu kobietom. U niektórych osób, niestety, zmarszczki pojawiają się wcześniej niż u innych. Przyczyny mogą być różne: nadmierne opalanie, skłonności genetyczne, palenie papierosów, niewłaściwa pielęgnacja.

Sposoby na zmarszczki

photoxpress.com

Obecnie jedną z głównych metod walki ze zmarszczkami jest wypełniania powstałych załamań skórnych. Zabieg ten, oprócz funkcji wypełniania poprawia stan nawilżenia skóry i zwiększa jego sprężystość. W polskich aptekach i drogeriach istnieje kilka wypełniaczy zmarszczek.

Należą do nich:

POLIMERY – lekarz podczas zabiegu wstrzykuje do głębokich warstw skóry kolagen bydlęcy w postaci mikrogranulek polimerowych (LARTECOL). Po połączeniu się z kolagenem człowieka –dochodzi o wypełnienia się zmarszczek.

BOTOKS - jest środkiem, który bardzo dobrze wygładza bruzdy na czole. Przez wstrzyknięcie go do mięśni powoduje to ich niejakie, „zamrożenie”. Zapobiega to skurczom mięśni, które odpowiadają za powstawanie zmarszczek.

Jak możemy zapobiec powstawaniu zmarszczek?

1. Badania potwierdzają, że główną przyczyną ich powstawania jest nadmierne opalanie się, należy więc zachować umiar przy dozowaniu kąpieli słonecznych.
2. Palenie papierosów, a szczególnie przebywanie w pomieszczeniu, gdzie unosi się dym tytoniowy (bierni palacze uważajcie) wpływa na starzenie się skóry. Osoby, które pala papierosy mają skórę bardziej cienką i pomarszczoną.
3. Kremy z filtrem - jeśli przebywamy na słońcu bezwzględnie musimy je stosować. Nadmierne promieniowanie słoneczne może sprzyjać także rozwojowi raka skóry.
4. Sen – jego brak powoduje nadmierne wydzielanie hormonu zwanego kortyzolem. Wpływa on na szybki rozkład komórek skóry. Stąd może popularne powiedzenie, iż „sen to najlepszy kosmetyk”.
5. Odżywianie – należy jeść dużo ryb (szczególnie łososia) gdyż nienasycone kwasy tłuszczowe pomagają odżywiać skórę  i zachować jej młodzieńczy wygląd. Jeżeli możesz – ogranicz ilość pitej kawy, a jedz więcej warzyw oraz owoców.
6. Pielęgnacja – ponieważ przesuszona skóra traci swą jędrność – stosuj kremy nawilżające. Do mycia używaj kosmetyków odpowiednich do twojego typu cery.
7. Warto robić peelingi, dzięki którym usuniesz martwy naskórek,a twarz zacznie lepiej wchłaniać kremy nawilżające.

Znacie jakieś inne sposoby na zmarszczki? Podzielcie się nimi w komentarzach.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 4 =

Polecamy