Trądzik - zapobieganie

Pielęgnacja    
ocena

Uciążliwa przypadłość nastolatków w okresie dojrzewania, kobiet w czasie poprzedzającym menstruację, jak i wszystkich tych osób, które mają skórę z tendencją do trądziku.

Trądzik - zapobieganie

photoxpress.com

Jest kilka zasad, których należy przestrzegać, aby naszą twarz nie szpeciły pryszcze:

1. Dbaj, aby mieć czyste ręce przed przystąpieniem do zabiegów pielęgnacyjnych. Zanim nałożysz krem czy będziesz myć twarz warto wymyć dokładnie ręce w gorącej wodzie. Są one siedliskiem bakterii (po całym dniu jest na nich ich więcej niż na stopach) więc mogą spowodować powstawanie pryszczy.

2. Nigdy nie należy wyciskać pryszczy, ponieważ na ich miejsce i tak powstaną nowe, a my możemy dodatkowo zainfekować skórę. Po obciskaniu nieumiejętnie skóry na twarzy zostaną nam nieestetyczne blizny.

3. Właściwa dieta to kolejna istotna sprawa w walce z pryszczami. Należy wyeliminować z niej tłuste potrawy, jak również te z chemicznymi dodatkami. Warto także zacząć pić wywary z ziół np. ze skrzypu czy bratka.

Pielęgnacja

1. Właściwe oczyszczanie – można stosować żele wzbogacone w drobinki, które mają właściwości ścierające naskórek. Twarz, oczyszczona dogłębnie z sebum blokującego pory, równa się eliminacji przyczyn pryszczy

2. Warto stosować peelingi – samodzielnie lub pójść na zabieg oczyszczający do kosmetyczki. Jednym z nich jest oczyszczanie manualne, które polega na rozpulchnieniu (specjalnym preparatem) naskórka, a potem usuniecie zaskórników. Ten zabieg jednak traci na popularności na rzecz, bardziej higienicznego peelingu kawitacyjnego(oczyszczanie skóry za pomocą ultradźwięków czy mikrodermabrazji (kosmetyczka złuszcza powierzchnie naskórka przy użyciu drobinek diamentowych)

3. Z domowych sposób można zastosować maseczkę mydlaną. Powstaje ze startego mydła, lekko zmieszanego z wodą do konsystencji papki.

4. Można stosować także ziołowe parówki (to działanie zewnętrzne) lub pić zioła np. pokrzywę (czyli walczmy z pryszczami również od wewnątrz).

5. Warto równie z wzbogacić swoją dietę  o suplementy zawierające w swym składzie zioła (bratek, skrzyp) oraz mikroelementy.

Czy informacje zawarte w tekście okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

OCENA
3.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 4 =

Polecamy