Wygładzanie zmarszczek - pielęgnacja oczu

Pielęgnacja    
ocena

Okolice oczu są miejscem bardzo wrażliwym i dlatego należy być świadomym konieczności ich troskliwej pielęgnacji. O czym warto wiedzieć dbając o higienę okolic oczu?

Wygładzanie zmarszczek - pielęgnacja oczu

www.sxc.hu

Trzeba pamiętać o dokładnym demakijażu przed pójściem spać, podczas którego skóra będzie oczyszczana delikatnymi ruchami wykluczającymi jej naciąganie. Wysypianie się i chodzenie do łóżka nie później niż o 23.00 poprawi stan skóry pod oczami, podobnie jak i stosowanie odpowiednich kremów pod oczy czy kompresów (na przykład w formie okładu z herbatki z rumianku czy dzikiej róży). Poza kosmetykami i snem okolice oczu można także pielęgnować poprzez regularny masaż, w celu nadania im elastyczności, pozbycia się opuchlizny, przebarwienia skóry czy napięcia. Masaż okolic oczu nie jest skomplikowany i można go wykonywać samemu.

Masaż ten uelastycznia skórę i wzmacnia mięśnie okolic oczu. Masaż okolic oczu stanowi świetny naturalny zabieg pielęgnacyjny oczu, wykonywany regularnie, przynosi trwałe efekty. Ma także działanie kojące i antystresowe, niweluje problemy z zasypianiem.

Będzie potrzebne:

Przed masażem należy zmyć makijaż. Przyda się krem zawierający aloes, który ma właściwości nawilżające, ujędrniające, opóźnia proces starzenia, usuwa przebarwienia skóry i jest dobry dla każdego rodzaju cery.

 1. Krok pierwszy

  Zacznij od nałożenia grubej warstwy kremu na twarz, najlepiej zawierającego aloes. Rozsmaruj krem okrężnymi ruchami po całej powierzchni twarzy, zaczynając od czoła i kończąc na podbródku.

 2. Krok drugi

  Teraz umieść opuszki palców wskazujących po obydwóch stronach nosa, w połowie drogi między koniuszkiem nosa a kącikami oczu i wykonuj ruch okrężny nie odrywając opuszków od skóry. Następnie przesuń opuszki okrężnym ruchem nad kością policzkową w stronę czubków uszu. Ruchy te likwidują napięcie mięśni okolic oczu oraz podkówki pod oczami.

 3. Krok trzeci

  Następnie umieść prawy opuszek palca wskazującego w kąciku prawego oka, zaraz przy nasadzie nosa. Naciśnij delikatnie ten punkt i stymuluj ruchem okrężnym przez kilka sekund, po czym jednym wolnym pociągnięciem przesuń opuszek wzdłuż kości formującej oczodół aż do zewnętrznej krawędzi oka.

 4. Krok czwarty

  Powtórz ruch, ale zatrzymując się co kilka milimetrów i naciskając opuszkiem na powierzchnię kości. Powtórz ten sam ruch w okolicach lewego oka. Działanie to usuwa zmęczenie oraz ciemne ślady z okolic oczu.

 5. Krok piąty

  Umieść opuszki palców wskazujących na czubku nosa. Przesuń je w górę, w stronę nasady nosa i umieść prawy opuszek pod prawą linią brwi, a lewy pod lewą.

 6. Krok szósty

  Przesuń opuszki uciskając delikatnie kość tworzącą oczodół i zatrzymaj się w miejscu, gdzie kończy się linia brwi. Ruch ten uśmierza ból głowy, powstały w wyniku napięcia mięśni okolic oczu.

 7. Krok siódmy

  Następnie zacznij masaż od okrężnych ruchów opuszkami palców po całej powierzchni czoła, po czym wykonaj podobne ruchy na obu skroniach. Dalej masuj w okolicach obu nozdrzy wzdłuż kości policzkowych w górę przez skronie aż do czoła. Powtórz ruch kilka razy i następnie wykonaj podobny gest, ale zamiast okrężnych ruchów ślizgaj się opuszkami palców po skórze. Później masuj policzki.

Czy informacje zawarte w tekście okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 3 =

Polecamy