Wypadanie włosów - przyczyny

Pielęgnacja    
ocena

Problem z wypadającymi włosami zaczyna się, kiedy na szczotce, w wannie po myciu zostaje ich ponda 100. Warto w takiej sytuacji od razu zdiagnozować przyczynę i zacząć odpowiednią kurację.

Wypadanie włosów - przyczyny

http://pixabay.com

Wiele osób, może potwierdzić, że włosy szczególnie wypadają na wiosnę. Jest to związane z tym, że pozbywamy się słabych, zniszczonych i przesuszonych włosów po zimie. Nieodpowiednie dieta, brak witamin, słońca, mróz to wszystko w okresie zimowym wpływa na złą kondycję włosów. Do tego dochodzą również choroby, stosowanie lekarstw, antybiotyków.

UWAGA!

W przypadku kiedy organizm dozna szoku fizjologicznego, również można stracić wiele włosów. Takim szokiem jest na przykład stres. Jeśli człowiek przeżyje poważny stres, może stracić nawet wszystkie włosy na ciele, łącznie z brwiami, rzęsami, w ciągu tygodnia. Szokiem, mniejszym, ale mającym podobne skutki, dla organizmu będzie też operacja czy narkoza.

 

wypadające włosyphotoxpress.com

Przyczyną wypadania włosów jest zachwianie gospodarki hormonalnej. Włosy mogą również wypadać w większych ilościach w ciąży. W organizmie kobiety ubywa wtedy estrogenu. Podobna sytuacja ma miejsce podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych i po 45 roku życia, w okresie menopauzy. Dermatolodzy ostrzegają również, ze ubytek włosów na głowie może być objawem przedawkowania witaminy A.

Włosy wypadają również na skutek uszkodzeń mechanicznych. Może to być źle dobrana szczotka, zbyt podrażniająca skórę głowy, za ciasno związywane włosy, w kucyka czy koka. Stąd ważne jest dobieranie szczotek z naturalnego włosia i wykonywanie pilingu oraz masażu skóry głowy.

Z problemem wypadania włosów można zgłosić się do fryzjera, ponieważ należy je regularnie podcinać. Kiedy końcówki rozdwajają się to dochodzi do takiego momentu, w którym zniszczony koniec odpada. Wtedy występuje nie tyle wypadanie całego włosa, ile jego łamanie się. Problem może stanowić też przesuszenie skóry głowy i choroby skóry, takie jak łuszczyca i grzybica. Łysienie może być też dziedziczne, jak na przykład łysienie plackowate. Występuje ono jednak przeważnie u mężczyzn.

Jak dbacie o swoje włosy? Ile czasu poświęcacie na pielęgnację?

OCENA
1.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 2 =