Wypełnianie zmarszczek - informacje

Pielęgnacja    
ocena

Nieoperacyjne sposoby likwidacji zmarszczek są znane od dawna na całym świecie. Początkowo stosowano w tym celu kolagen, ale z uwagi na to, iż bywa silnie uczulający obecne używa się do tego środków zawierających np. kwas hialuronowy. Jest on niezwykle ważny, a jego wykorzystanie daje widoczne efekty w postaci redukcji bruzd mimicznych.

Wypełnianie zmarszczek - informacje

sxc.hu

Kwas hialuronowy ma tę zaletę, iż jego cząsteczki wiążą wodę i sprzyjają magazynowaniu jej w tkankach. Dzięki temu skóra jest sprężysta, nawilżona i odzyskuje młodzieńczy wygląd.

Zabieg

Wraz z wiekiem spowalnia się  praca gruczołów łojowych, organizm nie magazynuje już tak dobrze wody, a struktura skóry, zbudowana z włókien kolagenowych, ulega osłabieniu. To właśnie jest przyczyną powstawania zmarszczek. Zmarszczki mimiczne mogą pojawić się już po 25 roku życia i dotykać będą czoła oraz okolic ust i oczu.  Zabieg wypełnienia ich za pomocą kwasu hialuronowego (w postaci krystalicznego żelu) skutecznie wygładza skórę. Efekt zabiegu jest natychmiastowy.

Osoby wrażliwe na ból mogą podczas zabiegu zdecydować się na znieczulenie miejscowe – większość osób jednak go nie potrzebuje. Tuż po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona i nabrzmiała, ale objawy te znikną po dwóch dniach. Zabieg wypełniania zmarszczek wystarcza na okres od 6 do 9 miesięcy, a czasami, jeśli skóra jest podatna, to nawet do roku. W tym czasie należy zrezygnować z opalania się w solarium i z palenia papierosów, ponieważ przyspieszy to zanikanie wypełniacza.

Przeciwwskazania do zabiegu wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym mogą być:

- ciąża
- karmienie piersią
- alergia na kwas
- stan zapalny skóry

Wypełnianie zmarszczek przynosi efekty u osób, które mają:

- podkrążone oczy
- zmarszczki między brwiami
- zmarszczki na czole
- „kurze łapki” wokół oczu
- opadnięte kąciki ust

Usunięcie niektórych zmarszczek może być wspomagane poprzez stosowanie zastrzyków z botoksu do poziomych zmarszczek na czole.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 5 =