Zabiegi odnowy biologicznej – działanie

Pielęgnacja    
ocena

Zabiegi odnowy biologicznej to wszystkie działania, które mają na celu zregenerowanie sił witalnych ustroju oraz przywrócenie świetności ciału. O tym, że są skuteczne, nie trzeba chyba nikogo specjalnie przekonywać. O tym, że część z nich można wykonać samodzielnie w domu - nie zawsze pamiętamy.

Zabiegi odnowy biologicznej – działanie

http://pixabay.com

Błysk w oczach, powabna skóra, piękne paznokcie i włosy oraz pozytywne spojrzenie na świat i ogromna dawka energii - oto efekty odnowy biologicznej. Oczywiście, nie ma to jak kilkudniowy pobyt w profesjonalnym ośrodku SPA lub Wellness, ale zabiegi odnowy biologicznej wykonane w zaciszu własnego domu są nie mniej skuteczne, za to zdecydowanie tańsze.

Do odnowy biologicznej wykorzystuje się działanie sprawdzonych przez wieki metod, a także urządzeń będących najnowocześniejszymi zdobyczami techniki. Trudno jest wyznaczyć wyraźną granicę między zabiegami odnowy biologicznej kosmetycznymi a leczniczymi. Każdy zabieg może jednocześnie leczyć i upiększać - wszystko zależy od sposobu jego wykonania oraz zastosowanych dodatków i użytej techniki.

Zabiegi, które przywrócą ciału świetność, a psychice harmonię to:
- Kąpiele i kąpiele częściowe - w zależności od zastosowanego dodatku mają charakter leczniczy lub kosmetyczny. Oferowane są kąpiele: w wyciągach i naparach ziołowych, w błocie borowinowym, winie, leczniczych solankach i relaksujących żelach, mleku i mleczkach z zawartością miodu, w wodzie nasycanej pęcherzykami powietrza (tzw. perełkowe). Kąpiele mogą być gorące, zimne lub ciepłe.
- Masaże - całego ciała lub jego części, wykonywane ręcznie lub przy użyciu wody, gorących kamieni, kostek lodu z zatopionymi w nich składnikami pielęgnacyjno - leczniczymi, olejków, albo z wykorzystaniem przeznaczonych do masażu przyrządów zaopatrzonych w specjalne głowice masujące.
- Jacuzzi - czyli kąpiel w wannie lub basenie z hydromasażem. Woda może być ciepła lub chłodna.
- Fizykoterapia - to zabiegi wykonywane z użyciem bodźców fizykalnych, czyli z wykorzystaniem dotyku, prądu elektrycznego, pola magnetycznego, światła, ultradźwięków, temperatury, wody.
- Kinezyterapia - leczenie ruchem. Rehabilitant w zależności od tego, jaki efekt ma być osiągnięty i u kogo, opracowuje zestaw ćwiczeń gimnastycznych. Mogą one być ukierunkowane na ujędrnienie ciała, zwiększenie siły, poprawę postawy, złagodzenie bólów kręgosłupa lub stawów albo na uspokojenie i relaksację.
- Sauna - jej podstawową odmianą jest przebywanie w pomieszczeniu, w którym panuje wysoka temperatura i wysoka wilgotność powietrza - to tzw. sauna parowa. Innym rodzajem jest sauna fińska, czyli sucha, kąpiel odbywa się jednak w wysokiej temperaturze. Jeszcze inną odmianą jest sauna infrared - w pomieszczeniu panuje temperatura do 65ºCelsjusza, a zamiast pieca znajduje się w nim lampa emitująca promieniowanie podczerwone.
- Krioterapia - leczenie zimnem przeprowadzane w specjalnej komorze i w temp. Od -100 do -160ºCelsjusza.
- Helioterapia - leczenie światłem. Wykorzystuje się tu światło o różnych długościach fal, emitowane przez przystosowane do tego lampy: podczerwone, ultrafioletowe lub emitujące światło białe.
- Chromoterapia (często łączona z muzykoterapią) - leczenie kolorami w celu przywrócenia właściwego poziomu energetycznego w ustroju.
- Peelingi - zabiegi złuszczania, usuwania wierzchniej, zrogowaciałej warstwy naskórka przy użyciu środków chemicznych, fizycznych lub mechanicznie. Do wykonania peelingu wykorzystuje się różne dodatki działające leczniczo i pielęgnacyjnie.
- Maseczki na twarz i maski na ciało - z wykorzystaniem naturalnych ekstraktów roślinnych, mineralnych, wyciągów zwierzęcych.
- Aromaterapia - wykorzystuje się tu olejki eteryczne stosowane do inhalacji, masaży, maseczek, peelingów, kąpieli.
- Terapia z wykorzystaniem esencji kwiatowych dra Bacha - celem jest przywrócenie równowagi emocjonalnej ustroju.

Czy korzystaliście kiedyś z zabiegów odnowy biologicznej? Jakich? Byliście zadowoleni z efektów?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 3 =