Zagęszczanie włosów

Pielęgnacja    
ocena

Jeśli natura poskąpiła nam bujnej czupryny to łatwo można to zmienić. Z pomocą przyjdzie nam nowoczesna technologia, która w widoczny i szybki sposób, zwiększy gęstość naszych włosów. Już po kilku godzinach, spędzonych na fotelu, będziemy mogły się poszczycić włosami godnymi gwiazdy filmowej.

Zagęszczanie włosów

photoxpress.com

Można wybierać spośród wielu metod, dostępnych na rynku :

Fryzjerska (inaczej Mono Fibre) – najbardziej popularna, jest wykonywana w salonie i wykorzystuje włosy syntetyczne lub naturalne. Zabieg polega na łączeniu, w niewidoczny sposób, doczepianych włosów z tymi naturalnymi. Można to zrobić za pomocą mikroringów – miedziane obrączki dzięki którym łączy się sztuczne pasma włosów z tymi prawdziwymi. Zabieg ten daje efekt na okres od tygodnia do kilku miesięcy – zależy w jaki sposób został przeprowadzony. Cena waha się do 200 zł (syntetyczne włosy) do 600zł (jeśli zastosujemy włosy prawdziwie).

Inna metoda to Clip In Hair. W  trakcie jej zabiegu najpierw upina się w kok (tak aby odsłonić włosy z tyłu głowy) a potem, za pomocą specjalnych klipsów, wczepia się po kolei kilka pasemek włosów w prawdziwe włosy. Popularność tej metody może wynikać z faktu, iż jest bardzo bezpieczna dla włosów.

Można również zagęścić włosy za pomocą mikrowłokień, czyli drobinek kreatynowych, które wczepiają się we włosy i stwarzają efekt gęstej fryzury. Używa się do tego specjalnych preparatów (Toppik, Nanogen) które nakładamy na włosy. Mikrowłókna nakłada się na włosy, wczesuje lub wpasowuje palcami i czeka aż naładują się elektrostatycznie. W efekcie będzie się wydawało ze jest  ich więcej, a fryzura będzie sprawiać wrażenie bardziej gęstej. Mikrowłókna spłukuje się całkowicie w trakcie mycia głowy, po czym można zastosować kosmetyk ponownie. Wadą tej metody jest to, że sprawdza się tylko w przypadku przerzedzonych włosów.

Pochodzenie włosa a efekt zagęszczania.

Najbardziej pożądane, ze względu na to, iż nie wymagają żadnych zabiegów przed ich doczepieniem, są włosy słowiańskie. Są bardziej trwałe i dają efekt naturalności. Można je także, już po doczepieniu farbować. Są to jedyne włosy, które można poddać zabiegowi koloryzacji. Dostępne i tańsze są jednak włosy azjatyckie oraz indyjskie. Niestety zabieg, (jakiemu trzeba je poddać zanim się je doczepi), czyli rozjaśnianie, może wpłynąć na ich późniejszą trwałość.

Pielęgnacja

Włosy po takim zabiegu wymagają specjalnej pielęgnacji. Najlepiej jest używać kosmetyków,  poleconych nam w salonie, gdzie zagęściliśmy włosy. Po pewny czasie, zabieg trzeba będzie powtórzyć, aby utrzymać uzyskany już efekt. Jeśli będziemy dbać o nie właściwie, to nowa zagęszczona fryzur będzie służyć nam długo, aż do pojawienia się odrostów.

Jakich metod zagęszczania włosów używacie? Jesteście zadowolone z efektów?

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 3 =