7 najlepszych lotnisk do spania

Podróże    
ocena

Na lotnisku w Singapurze dla podróżujących przygotowano specjalne fotele przeznaczone do drzemki, strefę rozrywki z minikinem i konsolami do gier oraz basen z jacuzzi i masażem. Większość portów lotniczych w Europie takich wygód nie gwarantuje, co nie oznacza, że nie są dobrym miejscem na darmowy nocleg!

7 najlepszych lotnisk do spania

fot. Michał Osienkiewicz

Wygodnie, bezpiecznie i – co najlepsze! – całkowicie bezpłatnie możesz nocować w Monachium. Na tamtejszym lotnisku znajdziesz miękkie siedzenia i ławki bez podłokietników oraz czyste łazienki. Temperatura w hali jest odpowiednia, a ogłoszeń jest niewiele i nie są na tyle głośne, by przeszkodzić Ci w słodkim śnie. Często jedynymi Twoimi towarzyszami będą służby sprzątające oraz ochrona, co uczyni nocleg przyjemnym i bezpiecznym. Znajdziesz tu też prysznice, w których możesz zakupić ręcznik, klapki, szampon do włosów i żel do ciała.

Niewiele gorzej będzie we Frankfurcie i Zurychu. Tam warto podejść do zamkniętych wieczorem kawiarń i dyskretnie skorzystać z ich wygodnych siedzeń. Na niemieckim lotnisku swoimi wnętrzami służyć Ci będzie McDonald’s, a na szwajcarskim – Starbucks.

„Lotnisko Londyn Stansted to największy hostel w Europie” – żartują ci, którzy zdecydowali się na bezpłatny nocleg w pobliżu stolicy Anglii. Rzeczywiście, w tym porcie lotniczym można czasami spotkać mnóstwo śpiących osób. Możesz być pewny, że Twój nocleg nikogo tu nie zdziwi ani nie oburzy. Jeżeli przyjdziesz wystarczająco wcześnie, uda Ci się znaleźć wygodne siedzenia bez podłokietników. W innym wypadku miej ze sobą śpiwór i, jeżeli to możliwe, karimatę. Jeżeli ekstremalnie oszczędzasz podczas swojej podróży, wykorzystaj fakt, że wiele osób przed odprawą zostawia na płycie całe puszki i butelki z napojami, których nie mogą zabrać na pokład.

spanie na lotnisku 2

sxc.hu

Z pewnością dobrze się wyśpisz na lotnisku w Porto. To duży, nowoczesny obiekt, na którym znajdziesz wygodne ławki, czyste łazienki oraz automaty z ciepłymi napojami i batonikami. Miejsce jest spokojne i ciche, a nocą odpowiednio zaciemnione. Nie nocują tu rzesze ludzi, ale jeżeli znajdziesz odpowiednie miejsce, nie będziesz wzbudzał żadnej sensacji. Podróżując w okresie od jesieni do wiosny warto mieć tu ze sobą ciepły śpiwór.

Nie najgorsze warunki są na lotnisku Barcelona-Girona. Co ważne, dzięki tanim liniom, można tu trafić za niewielkie pieniądze, a w porcie lotniczym nocuje sporo ludzi. Niestety obiekt nie jest nowy – łazienki są zaniedbane, a terminale często poddawane pracom remontowym.

Czy spaliście kiedyś na lotnisku? Na jakim i jakie wygody na Was czekały? Dajcie znać w komentarzu.

OCENA
4.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =

Polecamy

Wirtualne Muzea w Polsce

Wirtualne Muzea w Polsce

Małgorzata Łyczak

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Katarzyna Olchowska

Ciekawe miejsca w Krakowie

Ciekawe miejsca w Krakowie

Michał Osienkiewicz