Co można zobaczyć za darmo w Barcelonie?

Podróże    
ocena

Zwiedzanie europejskich miast nie musi wiązać się z wysokimi kosztami. Wystarczy, że umiejętnie wykorzystasz wiedzę na temat bezpłatnych atrakcji turystycznych, które te miejsca oferują. Dowiedz się, co możesz zobaczyć za darmo w stolicy Katalonii, Barcelonie.

Co można zobaczyć za darmo w Barcelonie?

fot. Michał Osienkiewicz

Barcelona to kosmopolityczne centrum turystyki hiszpańskiej, które przyciąga co roku około 10 milionów zwiedzających. Pomimo że stolica Katalonii nie może narzekać na brak zainteresowania, jej władze umożliwiają zobaczenie wielu atrakcji całkowicie za darmo.

Ogólnodostępne, a więc i bezpłatne, jest zwiedzanie La Rambli, najsłynniejszej alei, przy której występują uliczni artyści i performerzy – muzycy, tancerze, mimowie. Nic nie kosztuje również wizyta na reprezentacyjnym, gwarnym bazarze La Boqueria.

Z zewnątrz podziwiać można fantazyjna architekturę Gaudiego w dzielnicy Eixample – kamienice Casa Battlo, Illa de la Discordia, Casa Lleo Morerai oraz wciąż nieukończoną bazylikę La Sagrada Familia. Do jej wnętrza nie warto nawet wchodzić – to, co najbardziej fascynujące, dostępne jest właśnie za darmo z zewnątrz.

Całkowicie darmowy jest wstęp do Parku Guell, w którym zieleń łączy się z bajkową architekturą Gaudiego. Warto wejść na niewysokie wzgórze Montjuic z widokiem na plac Hiszpański. Bezpłatnie dostaniemy się również na inne barcelońskie tereny zielone, na czele z Parc de la Ciutadella, w którym znajdziemy piękne ogrody, stawy oraz dużą fontannę. Nikt nie zażąda od nas pieniędzy także za skorzystanie z szerokiej miejskiej plaży.

Warto zobaczyć świątynie. Bezpłatnie wejdziemy do średniowiecznej Katedry św. Eulalii, która pochwalić może się gotyckimi fasadami, bogatym wnętrzem oraz klasztorem z ogrodem, który zamieszkuje stado gęsi. Oszczędni turyści nie pożałują również wizyty w Kościele Najświętszego Serca na Tibidabo, Kościołach Santa Maria del Mar i Santa Maria del Pi oraz w Bazylice La Merce.

W niedzielne popołudnia, w godzinach 15:00-20:00, darmowy wstęp obowiązuje do prawie wszystkich muzeów będących własnością miasta lub państwa. Dotyczy to między innymi słynnej MACBA czyli Muzeum Sztuki Współczesnej, Muzeum Muzyki oraz Muzeum Historii Barcelony. Darmowe są również: Museu de Carrosses Funebres, Museu Barbier-Mueller d'Art Precolombi, Museu de Ceramica, Jardi Botanic.

Muzeum Picassa bezpłatne jest jedynie w pierwsze niedziele miesiąca i wtedy też ustawić trzeba się w sporej kolejce. Poza niedzielami z muzeów można również korzystać bezpłatnie kilka razy w roku: w Międzynarodowy Dzień Muzeów (18 maja) oraz w święta patronek miasta: Diada de Santa Eulalia (12 lutego) i Diada de La Merce (24 września).

Czy byliście kiedyś w tym mieście? Co podobało Wam się najbardziej? Dajcie znać w komentarzu.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 4 =

Polecamy

Ogrody japońskie w Polsce

Ogrody japońskie w Polsce

Małgorzata Łyczak

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Katarzyna Olchowska

Ciekawe miejsca w Krakowie

Ciekawe miejsca w Krakowie

Michał Osienkiewicz