Co można zobaczyć za darmo w Warszawie?

Podróże    
ocena

Na początku warto wspomnieć, ze w Internecie dostępne są serwisy, które na bieżąco informują o tym, co można zobaczyć lub w czym można uczestniczyć za darmo w Warszawie. Znajdziesz w nich przede wszystkim informacje o studenckich imprezach, ale również o wydarzeniach kulturalnych i ofertach muzeów.

Co można zobaczyć za darmo w Warszawie?

fot. Michał Osienkiewicz

W stolicy, nie ponosząc żadnych kosztów, możesz zwiedzić Stare Miasto. Jego najciekawsze atrakcje to między innymi: Plac Zamkowy z kolumną Zygmunta III, Rynek Starego Miasta z pomnikiem Syrenki, Barbakan oraz liczne zabytkowe kamienice. Za darmo możesz także dostać się do większości położonych tutaj kościołów. Tak jest w przypadku Bazyliki Archikatedralnej, XIV-wiecznego kościoła św. Marcina oraz Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej. Nic nie kosztuje również wstęp do najpiękniejszych parków: Łazienek Królewskich i Ogrodu Saskiego, a także do Ogrodu Biblioteki Uniwersyteckiej.

W Warszawie jest szereg muzeów, które prezentują swoje zbiory całkowicie za darmo. Od wtorku do niedzieli w godzinach 10:00-20:00 udostępnia swoje wystawy i księgarnię Muzeum Sztuki Nowoczesnej przy ulicy Pańskiej 3. Każdy, kto ukończył 14 rok życia, może za darmo odwiedzić Pawilon X Cytadeli Warszawskiej, który jest częścią Muzeum Niepodległości. Wstęp do tego pawilonu, poświęconego walkom narodowo-wyzwoleńczym w okresie rozbiorów Polski, możliwy jest od środy do niedzieli w godzinach 9:00-16:00. W tym samym czasie swoje zbiory za darmo udostępniają dwa muzea, które znajdują się w forcie Czerniakowskim: Muzeum Katyńskie oraz Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej. W pierwszym z nich znajdziemy pamiątki po Polakach zamordowanych w Katyniu, a w drugim – zabytki polskiego uzbrojenia wojskowego.

Wiele z warszawskich muzeów, do których wstęp jest płatny, dostępnych jest za darmo w wyznaczone dni. W poniedziałek warto odwiedzić Muzeum Kolejnictwa oraz Muzeum Plakatu w Wilanowie, we wtorekMuzeum Fryderyka Chopina oraz galerie stałe Muzeum Narodowego, a w środęMuzeum Wojska Polskiego.

Sporo muzeów otwiera się dla oszczędnych turystów w czwartek. Jest to między innymi: Królikarnia, Galeria Azjatycka Muzeum Azji i Pacyfiku, Narodowa Galeria Sztuki Zachęta oraz Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.

Sobota to czas na wyprawę do Muzeum Etnograficznego lub Muzeum Sportu i Turystyki. W niedzielę za darmo możesz zwiedzać tak duże i ważne muzea jak: Muzeum Powstania Warszawskiego, Zamek Królewski w Warszawie, Fotoplastikon, Muzeum Ziemi PAN i Państwowe Muzeum Archeologiczne.

Czy byliście kiedyś w tej części Polski? Jak Wam się podobało? Dajcie znać w komentarzu.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =

Polecamy

Wirtualne Muzea w Polsce

Wirtualne Muzea w Polsce

Małgorzata Łyczak

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Katarzyna Olchowska

Ciekawe miejsca w Krakowie

Ciekawe miejsca w Krakowie

Michał Osienkiewicz