Co można zobaczyć za darmo we Wrocławiu?

Podróże    
ocena

W stolicy Dolnego Śląska możesz za darmo zwiedzić wiele atrakcji Starego Miasta, w tym średniowieczny rynek z późnogotyckim budynkiem ratusza oraz przyległy plac Solny i plac wokół kościoła św. Elżbiety. Warto zobaczyć również najstarszą część Wrocławia czyli Ostrów Tumski.

Co można zobaczyć za darmo we Wrocławiu?

fot. Mateusz Osienkiewicz

Wśród wspaniałej architektury tego rejonu miasta zwrócić trzeba uwagę na kościoły: Archikatedrę św. Jana Chrzciciela, XIII-wieczny Kościół św. Idziego, Kościół św. Krzyża i oraz Kościół św. Bartłomieja. Większość wrocławskich świątyń możemy odwiedzić bez wnoszenia jakichkolwiek opłat. Ponadto warto zobaczyć urokliwą ulicę Stare Jatki z pomnikiem ku czci zwierząt rzeźnych, Halę Stulecia oraz – oczywiście – porozrzucane po całym mieście figurki krasnali.

W „Wenecji Północy” nietrudno o znalezienie bezpłatnych atrakcji będzie miłośnikom kultury i sztuki. Dostępne są: Galerie Sztuki Współczesnej BWA Wrocław, Centrum Sztuki WRO, Centrum Sztuki Impart, Centrum Kultury Zamek oraz Muzeum ASP we Wrocławiu.

Jest we Wrocławiu sporo muzeów, które w wybrane dni udostępniają swoje zbiory nieodpłatnie. W środę z pustym portfelem wybrać można się do: Galerii Awangarda, Muzeum Sztuki Cmentarnej, Muzeum Archeologicznego i Muzeum Militariów. Muzeum Historyczne w Pałacu Królewskim za darmo dostępne jest jedynie w pierwsze środy każdego miesiąca w godzinach 10:00-17:00. Warto poczekać na odpowiedni moment i odwiedzić ten najstarszy z oddziałów Muzeum Miejskiego, w którym zgromadzone są najcenniejsze świadectwa dziejów miasta.

Sobotnie popołudnie jest dobrym momentem do zobaczenia zbiorów Muzeum Narodowego i Muzeum Etnograficznego. W ostatni dzień tygodnia bezpłatny jest wstęp do Muzeum Poczty i telekomunikacji.

Ponadto w pierwszą niedzielę każdego miesiąca rodziny wielodzietne (z trójką lub większą ilością dzieci) mają wstęp wolny do wszystkich oddziałów Muzeum Miejskiego.

Wrocław słynie również z wielu imprez i festiwali, które organizowane są w mieście. Udział w wielu z nich jest również bezpłatny. Okazji do darmowego uczestnictwa w takich wydarzeniach powinno przebywać ze względu na wygraną przez Wrocław rywalizacje o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Czy byliście kiedyś w tym mieście? Co podobało Wam się najbardziej? Dajcie znać w komentarzu.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 3 =

Polecamy

Wirtualne Muzea w Polsce

Wirtualne Muzea w Polsce

Małgorzata Łyczak

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Katarzyna Olchowska

Ciekawe miejsca w Krakowie

Ciekawe miejsca w Krakowie

Michał Osienkiewicz