Co spakować do męskiej kosmetyczki na wyjazd?

Podróże    
ocena

Wybierając się w podróż, pakujemy nie tylko mapy i aparaty fotograficzne. Ważne są też drobiazgi dla ducha i ciała. Dobrze wyposażona kosmetyczka to podstawowy element podróżniczego ekwipunku, który musi znaleźć się w plecaku każdej backpackerki i każdego backpackera. Kosmetyczka mężczyzny nie będzie tak zasobna jak kobieca, ale i panowie muszą pamiętać o zabraniu kremów i mydła.

Co spakować do męskiej kosmetyczki na wyjazd?

photoxpress.com

Do kosmetyczki backpackera wrzucamy pastę i szczoteczkę do zębów. Nie warto zabierać całej dużej tubki. W sprzedaży są małe opakowania pasty, które na podróż w zupełności wystarczą. W niektórych sklepach można znaleźć także specjalne składane turystyczne szczoteczki. To bardzo sprytny wynalazek, w zestawie znajdziemy małą składaną szczoteczkę, wykałaczkę i pastę do zębów. Czyli jest w nim wszystko czego w podróży potrzebujemy. Ale w kosmetyczce powinna znaleźć się także nić dentystyczna.

Backpacker zabiera ze sobą także maszynki do golenia, chyba że nie zamierza golić się przez wiele tygodni wyprawy. Wybór zależy do pakującego. Panowie, nawet ci, którzy nie mają w zwyczaju używać kremów, w podróż powinni się w nie zaopatrzyć. Chodzi głównie o tubkę kremu z filtrami UV. W innych szerokościach geograficznych słońce może być dla naszej skóry zabójcze, więc nie bagatelizujmy ochrony przed nim. Do tego zestawu możemy też dołączyć okulary przeciwsłoneczne i pomadkę ochronną do ust. Do kosmetyczki backpackera wrzucamy  krem nawilżacjący. Nie musimy zabierać całego słoika kremu, w zupełności wystarczy kilka próbek pakowanych w małe i poręczne saszetki. Backpacker pakujący plecak, zada sobie też pytanie, czy zabrać w podróż szampon? Można nie brać szamponu i myć głowę samą wodą. Można też założyć, że każdym włosom przyda się od czasu do czasu porządne szorowanie. Zabieramy więc szampon, ale w zupełności wystarczy wrzucić do kosmetyczki kilka saszetek z szamponem. W podróży najlepiej sprawdza się mydło. Nie zabiera zbyt wiele miejsca, a służy nie tylko do kąpieli. Przyda się także przy robieniu małego prania. Do kosmetyczki wrzucamy również prezerwatywy.

kosmetyczka męskaFot. Katarzyna Olchowska

Kosmetyczka backpackera to także dobre miejsce na małe nożyczki, pensetę czy pilnik. W podróży szkoda czasu na szukanie takich drobiazgów, więc najlepiej mieć je pod ręką. Jeśli nasza kosmetyczka jest wystarczająco duża, możemy ją połączyć z apteczką. Przydadzą się nam na pewno plastry, spirytus albo woda utleniona, gaza i bandaż elastyczny. Jeśli mamy miejsce, zabierzmy też piankę na poparzenia. Najpotrzebniejsze leki to leki przeciwbiegunkowe, węgiel leczniczy i środki przeciwbólowe. Przed wyjazdem skonsultujmy się z lekarzem, być może dorzuci on coś do naszej listy.

W podróż zabieramy ze sobą także papier toaletowy, chusteczki higieniczne i żel do mycia rąk bez użycia wody. Tych rzeczy nie wrzucajmy jednak do kosmetyczki, warto mieć je w bocznej kieszeni plecaka i sięgnąć po nie w każdej chwili.

Lista rzeczy do zabrania jest długa, ale to podstawowy zestaw, który powinnien znaleźć się w każdym plecaku. Można też zabrać mniej zasobną kosmetyczkę i liczyć na to, że wszystko, czego będziemy potrzebowali, kupimy na miejscu. Jeśli jedziemy z takim podejściem, do kosmetyczki zabieramy tylko kosmetyki na pierwsze dni. Weźmy też pod uwagę, miejsce docelowe, podróżowanie po niezaludnionych terenach wiąże się z brakiem sklepów. Wtedy możemy zapomnieć o robieniu zakupów.

Panowie, co znajduje się w Waszych kosmetyczkach podczas wakacji? Jakie kosmetyki są niezbędne?

OCENA
2.50
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =

Polecamy

Wirtualne Muzea w Polsce

Wirtualne Muzea w Polsce

Małgorzata Łyczak

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Katarzyna Olchowska

Ciekawe miejsca w Krakowie

Ciekawe miejsca w Krakowie

Michał Osienkiewicz