Co warto zobaczyć w Ameryce Północnej?

Podróże    
ocena
Ameryka Północna, czyli Stany Zjednoczone i Kanada oferują przede wszystkim wielkie, niezmierzone przestrzenie i dziką naturę oraz wielkie, fascynujące, mieniące się tysiącem świateł miasta i cuda nowoczesnej techniki i kultury.

Co warto zobaczyć w Ameryce Północnej?

sxc.hu

Ciekawym przeżyciem będzie zarówno przepłynięcie się pod mostem Golden Gate w San Francisco, jak i odwiedzenie sławnego więzienia Alcatraz. San Francisco to również możliwość przechadzki po domu Al Capone, jazda jedną z najciekawszych na świecie linii tramwajowych oraz zakupy na targu ulicznym Street Market w Chinatown. Ominąć nie można oczywiście monumentalnego Wielkiego Kanionu: Grand Canyon w północnej Arizonie. Obejmujący kilka różnych obszarów geologicznych kolos znajduje się obecnie na terenie parku narodowego, a jego wyjątkowy krajobraz jakby prosto z Marsa chroniony jest prawnie.

Ciekawym, acz nieco kosztownym przeżyciem może być lot śmigłowcem nad wielkim terenem kanionu, co pozwala zobaczyć cały jego ogrom. Koniecznym przystankiem jest również Las Vegas, jego blask, przepych i  wiara w to, że tutaj marzenia się spełniają przyciągają tłumy odważnych, chcących zarobić swój pierwszy milion w tutejszych kasynach. Można tu spotkać wszelkiego rodzaju dziwaków, Elvisa Presley'a, Marilyn Monroe oraz poszukiwaczy przygód wszelkiego typu.

Nowy JorkFot. sxc.hu

Koniecznym przystankiem jest oczywiście Nowy York, gdzie spacer w Central Parku - zielonej oazie w szklanym mieście, które nigdy nie śpi pozwoli na wyciszenie po zwiedzaniu gigantycznej aglomeracji ze Statuą Wolności, Brooklyn Bridge, czy Empire State Building. Arto odwiedzić również Disneyland w Anaheim, w Kalifornii  lub Disneyworld w Orlando na Florydzie. Mówi się, że jest to najszczęśliwsze miejsce na ziemi, są niezaprzeczalnie arcydziełami choreografii i organizacji dobrej zabawy, która jest doskonałą przygodą dla dzieci i dorosłych. Dla amatorów naturalnego środowiska Everglades spełni wszystkie oczekiwania. Te podmokłe tereny i Park Narodowy znajdują się na Florydzie, i słynie z ptaków, takich jak flamingi, węży i aligatorów oraz dziekiej przyrody, której można doświadczyć tylko tutaj. Zmieniając kraj przenieśmy się do Kanady, gdzie na uwagę zasługuje przede wszystkim bardzo sympatyczny Montreal, z podziemnym miastem służącym w ziemie, w czasie wielkich mrozów.

Whistler Mountain z kolei jest przez wielu uznawane za najlepsze na świecie miejsce na narty i snowboard, a Daleka Północ fascynuje wielu ogromem otwartych przestrzeni oraz potężnymi łańcuchami górskimi. Park Narodowy Banff w kanadyjskich Górach Skalistych z kolei składa się z 2500 akrów ziemi i przyciąga miłośników przyrody z całego świata do swych lodowców, lasów i krajobrazów ciągnących się, aż po tchnącą mrozem Alaskę. W drodze powrotnej można zobaczyć położony na granicy dwóch krajów  fantastyczny wodospad Niagara czy Mount Rushmore czyli górę będącą narodowym memoriałem, znajdującą się w Południowej Dakocie. Symboliczna funkcja Góry Rushmore znana jest na cały świat, jako że w skale wykuto posąg przedstawiający twarze czterech byłych prezydentów Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Chcielibyście wybrać się do Ameryki Północnej? A może już byliście? Podzielcie się swoimi wrażeniami!

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 3 =

Polecamy

Wirtualne Muzea w Polsce

Wirtualne Muzea w Polsce

Małgorzata Łyczak

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Katarzyna Olchowska

Ciekawe miejsca w Krakowie

Ciekawe miejsca w Krakowie

Michał Osienkiewicz