Co warto zobaczyć w Amsterdamie?

Podróże    
ocena

Nieważne, czy jesteś ekstremalnym imprezowiczem czy szukającym spokoju miłośnikiem kultury i sztuki. W Amsterdamie na pewno znajdziesz coś dla siebie. Dowiedz się, co warto zobaczyć w holenderskiej Wenecji Północy.

Co warto zobaczyć w Amsterdamie?

sxc.hu

Amsterdam to miasto, które składa się z 90 wysp, oddzielonych od siebie aż 160 kanałami, nad którymi wybudowano 400 mostów. Położony najbliżej centrum, kolisty kanał to Singel, który stanowił niegdyś fosę wokół nieistniejących już murów miejskich. Większy od niego Kanał Panów (Herengracht) to najbogatsza ulica w mieście.

Kanały warto przemierzyć na którymś ze statków wyruszających z przystani w mieście. Będziemy mogli podziwiać z ich pokładu kilka tysięcy zabytkowych budynków Starego Miasta. Przy dwóch najstarszych ulicach historycznego centrum, Warmoesstraat i Zeedijk, przetrwały nawet pojedyncze średniowieczne domy drewniane.

W samym centrum miasta znajduje się Plac Dam z Pałacem Królewskim. Budynek był niegdyś ratuszem, ale w czasach napoleońskich został przebudowany na siedzibę króla i taką rolę pełni do dzisiaj. Przy placu stoi również gabinet figur woskowych Madame Tussaud oraz luksusowy Hotel Krasnapolski. Nationaal Monument to znajdujący się na Placu Dam pomnik upamiętniający wyzwolenie miasta spod okupacji nazistowskich Niemiec.

Warto zobaczyć Begijnhof – otoczone domkami podwórze z niewielkim kościołem. Miejsce to było kiedyś siedzibą zakonu Beginek, które prowadziły schronisko dla samotnych kobiet i wdów (Begijnhof pełni podobną rolę również dziś). Najpopularniejszym parkiem w centrum miasta jest Vondelpark, w którym w końcu lat 60. nocowały rzesze hipisów.

Amsterdam to miasto wielu cenionych muzeów. Do największych należy Rijksmuseum, prezentujące ogromną kolekcję arcydzieł malarstwa. W słynnym Muzeum Van Gogha zgromadzonych jest ponad 200 obrazów mistrza oraz mnóstwo związanych z nim pamiątek. Spośród najważniejszych kościołów wymienić trzeba przede wszystkim Westerkerk z wysoką wieżą oraz najstarszy w mieście, XIII-wieczny Oude Kerk, który znajduje się… w dzielnicy czerwonych latarni.

Tzw. red light district to dzielnica lokali rozrywkowych, sex shopów. Jest to przede wszystkim osobliwa atrakcja miasta, którą wieczorem oblegają rzesze turystów. Powstało tutaj pierwsze na świecie muzeum seksu, które gromadzi wszelkie akcesoria, rzeźby, obrazy, zdjęcia i filmy dla dorosłych. Imprezowicze polubią na pewno Rembrandtplein, na którym znajdują się liczne kluby nocne, puby, kawiarnie i lokale gejowskie.

O ile Amsterdam zachował swój wspaniały klimat ponad siedemset letniego już miasta, sposoby zarezerwowania pobytu w stolicy Holandii idą z duchem czasu, dostosowując się do potrzeb nowoczesnych podróżników. Wyszukiwanie hoteli online w Amsterdamie to najlepszy pomysł, aby na miejscu nie tracić czasu na kwestie organizacyjne. Każdy doświadczony turysta potwierdzi bowiem, że jeszcze przed wyjazdem warto znaleźć w tak dużym mieście miejsce noclegowe w odpowiadającej nam cenie, lokalizacji, stylu. Później pozostaje już tylko zwiedzanie i zabawa.

Każdy doświadczony turysta potwierdzi bowiem, że jeszcze przed wyjazdem warto znaleźć w tak dużym mieście miejsce noclegowe w odpowiadającej nam cenie, lokalizacji, stylu. Trivago to nie tylko wyszkiwarka hotelów, ale też zbiór opinii oraz informacji turystycznych, aby też zwiedzanie i zabawa się udały.

Czy byliście już w Amsterdamie? Co w tym mieście spodobało się Wam najbardziej? Opowiedzcie nam o tym w komentarzu!

OCENA
3.33
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =

AMsterdam jest ładny nocą

~ Abc / 2015-07-10 10:23:39
oceń komentarz: (0) (0)

Polecamy

Wirtualne Muzea w Polsce

Wirtualne Muzea w Polsce

Małgorzata Łyczak

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Katarzyna Olchowska

Ciekawe miejsca w Krakowie

Ciekawe miejsca w Krakowie

Michał Osienkiewicz