Co warto zobaczyć w Australii?

Podróże    
ocena
Australia, kraj Aborygenów, strusi i misi koala. Wielkie, nietknięte ludzką ręką przestrzenie, imponujące góry, egzotyczne laguny z nieskazitelną wodą i bielusieńkim piaskiem, setki gatunków najdziwniejszych przedstawicieli flory i fauny. Co warto zatem w tym intrygującym kraju-kontynencie zobaczyć?

Co warto zobaczyć w Australii?

sxc.hu

- Wielka Rafa Koralowa to punkt absolutnie nie do ominięcia. Pacyfik oferuje to spotkanie z kilkoma gatunkami żółwi, rekinów, wielorybów, krokodyli i delfinów. Jest to również raj dla ornitologów oraz nurków. Mówi się o tym, że nurek, który nigdy nie zanurzył się u wybrzeży Australii nigdy tak naprawdę nie nurkował.

- Zatoka Sydney to naturalny port, który stanowi tło dla zapierającej dech w piersiach  Opery oraz Mostu w Sydney. W tym domu kultury można podziwiać wstępy lokalnych zespołów muzycznych, a także produkcje zagraniczne. Nowoczesna architektura, ze sławną koncepcją kształtu „muszli” tworzącej dach to znak rozpoznawczy Australii, zwłaszcza jako miejsce jednego z najbardziej niezapomnianych sylwestrów.

Rafa KoralowaFot. sxc.hu

- Tasmania ujmuje swą dziewiczą przyrodą.  Organizowane tam rajdy po bezdrożach oraz wiele wydarzeń muzycznych sprawiają, że stała się bardzo popularna wśród sportowców i młodzieży. bardzo popularne miejsce. Można wybrać się na spacer lub długą wyprawę po buszu albo na obserwację nocnego życia egzotycznych zwierząt.

- Region Kimberley w Zachodniej Australii to piękne, spektakularne góry i formacje terenu. Rejs wokół tego regionu oferuje widoki na wodospady, czerwone klify, rzeki i lasy deszczowe, w tym sławne już Wodospady Króla Jerzego oraz Wodospad Mitchell. Kimberley słynie również z diamentów, a ich kopalnie są tu często udostępnione do zwiedzania.

- Góra Kościuszki, którą można zwiedzać pieszo lub na nartach jeśli będzie się podróżowało po Australii w zimie. Ten najwyższy szczyt kontynentu australijskiego, z polskim akcentem, zachwyca bujną, alpejską roślinnością, a także położoną niedaleko wspaniałą białą laguną, gdzie można pływać z wieloma gatunkami ryb i innych morskich stworzeń.

- Melbourne to z kolei nowoczesne miasto, pełne ekskluzywnych butików, ale także przyciągające oryginalną architekturą. Wiktoriańsko-kolonialne budynki, takie jak Katedra św. Jana cieszą się tak dużą popularnością jak coroczny Festiwal Filmowy w Melbourne, na który ściągają gwiazdy oraz kinomaniacy z całego świata.

SydneyFot. sxc.hu

- Ayers Rock, czyli punkt kulminacyjny wizyty w środku australijskiej pustyni. Uluru (czy Ayers Rock ma trzysta czterdzieści osiem metrów wysokości oraz dziewięć kilometrów obwodu. Ten największy monolit, wykonany z piaskowca, który zmienia kolor w ciągu dnia od jasnego brązu do głębokiej czerwieni jest szczególnie piękny o zachodzie słońca. Nazywany sercem  Australii jest jednym z jej najbardziej znanych symboli. Gigantyczna skała ma  również duże znaczenie dla Aborygenów, którzy zaznaczyli ją jako swoje święte miejsce przez wykonanie wielu rysunków naskalnych, a najstarsze datuje się na dziesięć tysięcy lat.

Chcielibyście wybrać się do Australii? A może już byliście? Podzielcie się swoimi doświadczeniami!

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 5 =

Polecamy

Ogrody japońskie w Polsce

Ogrody japońskie w Polsce

Małgorzata Łyczak

Wirtualne Muzea w Polsce

Wirtualne Muzea w Polsce

Małgorzata Łyczak

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Katarzyna Olchowska

Ciekawe miejsca w Krakowie

Ciekawe miejsca w Krakowie

Michał Osienkiewicz