Co warto zobaczyć w Azji?

Podróże    
ocena
W Azji znajduje się wiele miejsc zaliczanych do tych, które trzeba koniecznie zobaczyć.

Co warto zobaczyć w Azji?

sxc.hu

Jedną z nich jest na pewno Wielki Mur Chiński, długi na 4000 kilometrów jest jedną z najbardziej imponujących atrakcji w Chinach. Mur, który jest widoczny z kosmosu zbudowany został w czasie panowania dynastii Ming i miał na celu pomoc w obronie chińskiego imperium przed atakami z różnych wrogów na północy.

Innym interesującym miejscem są Pływające Stragany w Tajlandii. Sam Bangkok jest nazywany Wenecją Azji ze względu na wiele szlaków wodnych, które są wykorzystywane jako podstawowe środki transportu w mieście. Na straganach pływających na łódkach po kanałach można kupić dosłownie wszystko. Najpopularniejsze i godne uwagi targi to Suan Lum Night Bazaar, Targ Pratunam Patpong Night Market i Pak Khlong Talat. Największym rynkiem w Bangkoku jest Chatuchak Weekend Market, który zaspokaja nie tylko potrzeby mieszkańców, ale i turystów. Niewiarygodna różnorodność rzeczy, które można kupić na tych rynkach jest po prostu zdumiewająca. Ciekawym miejscem do odwiedzenia w Bangkoku jest również Szmaragdowy Budda. Jest to wspaniały, misternie wykonany posąg o dużym znaczeniu religijnym dla Tajów, dla nas przykład najwyższej jakości kunsztu artystycznego.

Mur ChińskiFot. sxc.hu

Świątynia Nieba w Pekinie, w Chinach jest jednym z najbardziej imponujących miejsc w całych Chinach, zarówno pod względem kulturowym, jak i religijnym. Świątynia została zbudowana na początku 1400 r. i została odnowiona kilka razy od tego czasu. Znana jest jej niesamowita architektura oraz ważna funkcja społeczna i religijna.

Victoria Peak w Hong Kongu, niezwykłym, tętniącym życiem mieście, które oferuje wiele rozrywek, z niesamowitym wachlarzem możliwości na zakupy oraz  skosztowania jednej z najlepszych kuchni na świecie. Również znany wielu jako Mount Austin lub po prostu The Peak, Victoria Peak znajduje się w zachodniej części wyspy Hongkong i góruje nad resztą wyspy.

W Pekinie przyciąga tłumy turystów również Zakazane Miasto. Obszar obecnie zawiera szereg ciekawych struktur, które posiadają jedne z najlepszych przykładów chińskiej architektury ukazując miejsce gdzie przez ponad 500 lat mieszkał cesarz Chin. Dzisiaj, Zakazane Miasto to Muzeum oraz doskonałe miejsce na poznanie prawdziwej historii wczesnych władców Chin.

W Azji nie można również ominąć sławnego Taj Mahal, w Agrze w Indiach.  Zbudowany został w 1650 przez Mogołów, a dokładnie Shah Jahan i miał służyć jako pomnik Mumtaz Mahal, żony cesarza zmarłej przy porodzie. Uważany jest przez wielu za najbardziej imponujący przykład sztuki muzułmańskiej, nie tylko w Indiach, ale na całym świecie. Będą w Azji warto również wybrać się chociaż na krótki trekking w Himalaje. Ich najwyższe partie są dostępne oczywiście wyłącznie doświadczonym wspinaczom, ale piękne doliny i łagodne stoki niższych partii oferują wspaniałe, zapierające dech w piersi widoki.

Chcielibyście wybrać się do Azji? A może już byliście? Podzielcie się swoimi wrażeniami!

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 3 =

Polecamy

Ogrody japońskie w Polsce

Ogrody japońskie w Polsce

Małgorzata Łyczak

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Katarzyna Olchowska

Ciekawe miejsca w Krakowie

Ciekawe miejsca w Krakowie

Michał Osienkiewicz