Co warto zobaczyć w Brazylii?

Podróże    
ocena

Chaotyczne Sao Paulo, kulturalne centra na północy, szalony karnawał w Rio i dzikie lasy Amazonii – Brazylia to potężne i zróżnicowane państwo, na którego terenie każdy turysta znajdzie coś dla siebie. Dowiedz się, co szczególnie warto zobaczyć w największym kraju Ameryki Południowej.

Co warto zobaczyć w Brazylii?

sxc.hu

Rio de Janeiro to prawdopodobnie najbardziej znane na świecie miasto Brazylii. Trudno się temu dziwić – położone malowniczo wśród granitowych skał, należy do najpiękniejszych metropolii na globie. Słynie między innymi jako centrum rozrywki, z dzielnic pełnych klubów, takich jak Copacabana i Ipanema oraz – oczywiście – z najsłynniejszej karnawałowej fety.

Rio jest wspaniałym miejscem wypoczynku, które dysponuje ciągnącymi się kilometrami szerokimi plażami. Głównym placem miasta jest Praca Floriano, ale zobaczyć trzeba też Praca Tridentes z gmachami teatrów i Praca Quinze z fontanną w kształcie piramidy. Wśród zabytków pominąć nie można pałacu cesarskiego, akwedukt Arcos da Carioca, klasztoru św. Antoniego i klasztoru Sao Beno, a spośród budowli współczesnych – stadionu Maracana i gmachów ministerstw. Wyjątkowo ciekawie prezentuje się Galeria Sztuki Brazylijskiej i Muzeum Folkloru.

Manaus to miejsce niezwykłe, prawdziwa brama dżungli. Położone nad Amazonką miasto, jest doskonałym miejscem na rozpoczęcie wyprawy w głąb lasu. By zobaczyć jego najbardziej dziewicze rejony, potrzeba tygodniowego spływu łodzią. Mieści się tu potężny port, dzielnica handlowa i rozrywkowa, a najciekawsze zabytki oglądać można w centralnym Praca da Policia.

W Salvador da Bahia poznać można bardziej autentyczną, mniej skomercjalizowaną kulturę niż w Rio de Janeiro. Smaku tutejszym atrakcjom dodają tradycje afrykańskie, pod których wpływami kształtowało się miasto. Pełne uroczych kamieniczek jest Górne Miasto, z którego w niższe rejony metropolii winda przewozi dziennie 50 tysięcy osób. Zobaczyć trzeba Pelourinho – piękny rynek, na którym niegdyś handlowano niewolnikami, pałac Rio Branco i kościół Igreja de Sao Francisco. Zdecydowanie najciekawszym muzeum jest Muzeum Afrobrazylijskie.

Sao Paulo jest największym i najszybciej rozwijającym się miastem Brazylii. To przede wszystkim nowoczesna, ale i niepozbawiona zabytków, metropolia. Pominąć nie można katedry, której historia sięga XVI wieku, a która w swoich wnętrzach może pomieścić osiem tysięcy wiernych. Warto przespacerować się uliczkami starówki, gdzie zabytki mieszają się ze współczesną architekturą. Teatro Municipal, klasztor Sao Bento i kościół Nossa Senhora da Luz to obiekty warte największej uwagi.

Podczas podróży po południowych rejonach Brazylii pominąć nie można zapierających dech w piersiach wodospadów Iguacu, które uchodzą za największe i najpiękniejsze na świecie.

Czy marzycie o podróży do Brazylii? Co stałoby się Waszym pierwszym celem i dlaczego? Opowiedzcie nam o tym!

OCENA
1.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 5 =

Polecamy

Ogrody japońskie w Polsce

Ogrody japońskie w Polsce

Małgorzata Łyczak

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Katarzyna Olchowska

Ciekawe miejsca w Krakowie

Ciekawe miejsca w Krakowie

Michał Osienkiewicz