Co warto zobaczyć w Egipcie?

Podróże    
ocena

Fascynujące zabytki, doskonały klimat, luksusowe kurorty i niezwykłe możliwości aktywnego spędzania czasu – to wszystko turystom oferuje Egipt. Dowiedz się, jak najlepiej wykorzystać podróż do kraju nad Nilem!

Co warto zobaczyć w Egipcie?

fot. Bartosz Osienkiewicz

Trudno wyobrazić sobie wizytę w Egipcie bez poznawania jego zabytków. Kraj oferuje pozostałości fascynującej starożytnej cywilizacji, ale również zabytki średniowieczne. W Kairze oglądać można bogate zbiory Muzeum Egipskiego i wiele pięknych meczetów, a w Gizie – niezwykłe piramidy (na czele z Piramidą Cheopsa zbudowaną z ponad dwóch milionów bloków skalnych).

Luksor przyciąga Doliną Królów z grobowcami dawnych władców Egiptu oraz Świątynią Hatszepsut. Góra Synaj to z kolei miejsce święte zarówno dla żydów, jak i muzułmanów i chrześcijan. Na jej szczyt można wyruszyć szlakiem, który rozpoczyna się przy Klasztorze św. Katarzyny, jednym z najstarszych klasztorów na świecie.

Egipt to również wspaniałe miejsce wypoczynku. Dwa najsłynniejsze, cenione przez turystów z całego świata kurorty to Hurghada i Sharm El Shaikh. Pierwszy położony jest około 500 kilometrów na południowy wschód od Kairu, na afrykańskim brzegu Morza Czerwonego. Miejsce to dysponuje doskonałą bazą hotelową, piaszczystymi plażami i krystalicznie czystą wodą. Słońce świeci tu przez cały rok, a temperatura w zimie nie spada poniżej 20 stopni Celsjusza. Sharm El Sheikh znajduje się z kolei na południu Półwyspu Synaj, który należy do kontynentu azjatyckiego i słynie z luksusowych hoteli.

Oba kurorty są doskonałymi centrami aktywnego wypoczynku. W okolicach Hurghady znajdują się przepiękne rafy koralowe, które położone są tak blisko brzegu, że można je zobaczyć pływając w masce z rurką. Dobrodziejstwo ciepłego morza na wiele sposobów wykorzystać można również w Sharm El Sheikh – warto spróbować żeglarstwa, nart wodnych, windsurfingu, kitesurfingu lub parasailingu.

Wymarzonym miejscem do nurkowania są okolice Dahab na Półwyspie Synaj, gdzie znajdują się profesjonalne bazy i komory dekompresyjne. Niezapomniane wrażenia pozostawia podziwianie raf koralowych i najpiękniejszych ryb morskich. Ponadto z Kairu niewielką łodzią można wyruszyć w rejs Nilem. Pozwala to przyjrzeć się otaczającemu rzekę miastu z jego gęsto zabudowaną przestrzenią.

Przygodę przeżyć można również na pustyni, przemierzając ją na koniu lub wielbłądzie. Popularne są też wyprawy „jeep safari”, podczas których bezdroża pokonuje się samochodami terenowymi. Turystom wypoczywającym nad Morzem Czarnym oferowane są także wycieczki na quadach, które mogą być jeszcze bardziej emocjonujące.

Czy znacie w Egipcie inne miejsca, które warto odwiedzić? Opiszcie nam je w komentarzu!

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 4 =

Polecamy

Wirtualne Muzea w Polsce

Wirtualne Muzea w Polsce

Małgorzata Łyczak

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Katarzyna Olchowska

Ciekawe miejsca w Krakowie

Ciekawe miejsca w Krakowie

Michał Osienkiewicz