Co warto zobaczyć w Gdyni?

Podróże    
ocena

Gdynia to miasto zdecydowanie młodsze od Gdańska i Sopotu, z którymi tworzy aglomerację. Chociaż nie znajdziemy tu wielu zabytkowych budowli, nadmorski kurort nie jest pozbawiony atrakcji turystycznych. Które z nich szczególnie warto zobaczyć?

Co warto zobaczyć w Gdyni?

fot. Mateusz Osienkiewicz

Gdynia jest idealnym miejscem na spacery. Wzdłuż linii brzegowej Zatoki Gdańskiej rozciąga się długi na ponad półtora kilometra Bulwar Nadmorski. W pięknym otoczeniu, pomiędzy morzem a lasami, można tutaj bezpiecznie jeździć na rowerze lub prowadzić wózek dziecięcy. Można również przespacerować się samą plażą aż do Orłowa, skąd bardzo dobrze widoczny jest klif w Redłowie.

Najbardziej reprezentacyjnym miejscem Gdyni jest Skwer Kościuszki oraz ulica Świętojańska i aleja Jana Pawła II. Przy placu zacumowany jest statek-muzeum Dar Pomorza. Fregata, która liczy sobie dzisiaj ponad sto lat, została zakupiona przez społeczeństwo Pomorza na potrzeby Morskiej Szkoły w Gdyni. Jako muzeum funkcjonuje również pokład okrętu ORP Błyskawica. Przedwojenny polski niszczyciel, który służył na wielu frontach, to najstarszy tego typu okręt na świecie i bezcenny zabytek wojskowy.

Nieopodal Skweru Kościuszki znajduje się Akwarium Gdyńskie z największą kolekcją zwierząt wodnych w Polsce. Widok rekinów, piranii, ryb tropikalnych, koników morskich, a także anakond, krabów i jaszczurek to wielkie przeżycie, zwłaszcza dla dzieci.

W mieście jest też kilka wspaniałych punktów widokowych. W dzielnicy Dąbrowa położona jest góra Donas, do której prowadzą szlaki turystyczne. Na szczycie znajduje się wieża telekomunikacyjna z platformą widokową na wysokości ponad 26 metrów. Od kwietnia do października, przy dobrych warunkach pogodowych, miejsce to jest bezpłatnie udostępniane turystom. Podobnym punkt widokowy otwarty jest na wieży w Kolibkach, skąd roztacza się piękna panorama zatoki oraz Gdyni, Sopotu i Gdańska.

Odwiedzenia warte są miejskie muzea. Muzeum Marynarki Wojennej prezentuje rozwój uzbrojenia morskiego na przestrzeni kilku wieków. Nowoczesne Muzeum Miasta Gdyni dokumentuje historię miasta i portu. W Gdyńskim Muzeum Motoryzacji obejrzeć można unikatowe egzemplarze samochodów i motocykli. Centrum Nauki Experymet to z kolei interaktywne wystawy i niebanalna pracownia doświadczalna, które przybliżają prawa związane z człowiekiem, środowiskiem, dźwiękiem, fizyką i optyką.

Inne obiekty, które szczególnie warto zobaczyć, to: molo w Orłowie, Góra św. Mikołaja, gdyńska torpedownia, pociąg Retro Costerina, dom Stefana Żeromskiego.

Jaka atrakcja Gdyni spodobała Wam się najbardziej? Czekamy na opinie!

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 5 =

Polecamy

Ogrody japońskie w Polsce

Ogrody japońskie w Polsce

Małgorzata Łyczak

Wirtualne Muzea w Polsce

Wirtualne Muzea w Polsce

Małgorzata Łyczak

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Katarzyna Olchowska

Ciekawe miejsca w Krakowie

Ciekawe miejsca w Krakowie

Michał Osienkiewicz