Co warto zobaczyć w Hiszpanii?

Podróże    
ocena
Hiszpańska stolica - Madryt - nie może poszczycić się takim dziedzictwem architektonicznym jak Barcelona, ale jej brak rekompensują wyjątkowe muzea, przepiękne parki i nocne kluby.

Co warto zobaczyć w Hiszpanii?

sxc.hu

Część turystyczna rozciąga się pomiędzy Campo del Moro, na północy i Parque del Buen Retiro na wschodzi. Jeśli Gran Via jest główną arterią miasta, wspaniałe Plaza Mayor stanowi prawdziwe centrum Madrytu. Nie przegap jednego z największych muzeów sztuki na świecie, Prado, poświęconego przede wszystkim malarstwu hiszpańskiemu, flamandzkiemu i włoskiemu od XV do XIX wieku. Zachowały się tam arcydzieła Goyi i Velazqueza. Wnętrze madryckiego Pałacu Królewskiego jest imponujące, z mnóstwem obrazów i złoconych sufitów i podłóg.

Na Plaza de Toros Monumental de Las Ventas, można uczestniczyć w doskonałych walkach byków. Kibice nie będą zawiedzeni przez grę Realu Madryt czy Atletico Madryt. Barcelona, stolica Katalonii, jest prawdopodobnie najbardziej atrakcyjnym miastem w kraju. Jest to także najbardziej kosmopolityczne miasto, zamieszania i awangardy, różnych artystów i marzycieli. Obszar obejmujący Ramblas (najbardziej znanej alei Hiszpanii), Placa de Sant Josep Oriol i Placa Reial są centrum Barcelony. Możesz być olśniony absolutnie unikalną architekturą kościoła Sagrada Familia, modernistycznego dzieła sztuki (jeszcze niedokończonego) katalońskiej artysty Gaudiego, tak jak i Muzeum Picassa czy średniowieczną dzielnicą, tzw. Dzielnicą Gotycką.

Innym barcelońskim dziełem Gaudiego jest Park Guell na północy, skąd rozciąga się wspaniały widok na miasto. Średniowieczne miasto Toledo to prawdziwy klejnot. Wąskie uliczki, wspaniałe kościoły, pałace i muzea. Miasto jest zawsze oblegane przez turystów, którzy przyjeżdżają tylko na jeden dzień. Alcazar, twierdza z widokiem na miasto, był miejscem starć militarnych w średniowieczu do XX wieku. Gotycka katedra w centrum, zawiera wiele arcydzieł, w tym obrazy El Greco, Velasquez i Goya. Warto również odwiedzić dwie synagogi i kościół Santo Tomé.

Walencja to trzecie miasto Hiszpanii, stolica wspólnoty autonomicznej Walencji, znane jest z architektury futurystycznego Miasta Sztuki i Nauki. Grenada natomiast było perłą hiszpańską w czasie. Jej wpływy tętniły z Półwyspu Iberyjskiego na cały świat, a dziś skupia najlepsze przykłady kultury islamu w Europie, w tym pałacu Alhambra. To arcydzieło architektury islamskiej zaskakuje wszystkich odwiedzających, wszelkie opisy nikną w świetle rzeczywistości. Cała Andaluzja przepełniona jest pamiątkami po bytności Maurów, a jej przyjemny, słoneczny klimat zachęca do długich odwiedzin.

UWAGA!
Hiszpania to również wielkie, eleganckie kurorty nadmorskie, z najsłynniejszych Costa del Sol, gdzie oprócz kąpieli słonecznych można zakosztować w doskonałej hiszpańskiej kuchni (np. świeżych owocach morza) oraz wykwintnych winach. 

Planujecie podróż do Hiszpanii? A może już byliście? Jeśli tak to - Madryt czy Barcelona? :) Podzielcie się swoimi opiniami!

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 4 =

Polecamy

Ogrody japońskie w Polsce

Ogrody japońskie w Polsce

Małgorzata Łyczak

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Katarzyna Olchowska

Ciekawe miejsca w Krakowie

Ciekawe miejsca w Krakowie

Michał Osienkiewicz