Co warto zobaczyć w Japonii?

Podróże    
ocena
Japonia – legendarny, mistyczny kraj kwitnącej wiśni. Kraina o tradycji tak długiej jak historia świata. Przyciąga pasjonatów orientalnej kuchni, owoców morza, pięknych krajobrazów oraz intrygujących zabytków. Oto przegląd przez najciekawsze atrakcje turystyczne kraju kwitnącej wiśni.

Co warto zobaczyć w Japonii?

sxc.hu

Tokio

Ta światowa stolica, praktycznie całkowicie odbudowana po trzęsieniu ziemi w 1923 roku oraz bombardowaniach II Wojny Światowej może ubiegać się o miano najnowocześniejszego, najjaśniej błyszczącego miasta świata. Do odwiedzin zachęcają jednak przede wszystkim takie takie perełki jak muzea w Ueno-koen czy świątynia Meiji-Jingu. Dzielnice takie jak Roppongi czy Shinjuku wibrują w rytm dyskotekowej muzyki, a tuż obok sprzedawcy kimon zachęcają do zakupu ich barwnych tkanin, a drewniane domy przypominają o życiu japońskiej metropolii zeszłego wieku. Ueno to dzielnica, do której na pewno warto zaglądnąć, to tam przetrwała atmosfera starego Tokio. Doskonałe muzea oraz galerie sztuki, w tym sławne Shitamachi, gdzie odtworzono miasto z epoki Edo.

JaponiaFot. sxc.hu

Kioto

Kulturalna stolica Japonii, gdzie setki świątyń oraz bajecznych ogrodów przypominają o czasach, gdy miasto było stolicą cesarstwa pomiędzy 794 a 1868 rokiem. To tutaj można przechadzać się po wypielęgnowanych parkach w stylu japońskim oraz spotkać efemeryczne gejsze. Warto zaglądnąć do Pałacu Cesarza, Świątyni Sanjusangen-do, gdzie zgromadzono 1001 posążków buddyjskiej bogini Współczucia czy tzw. Złoty Pawilon pokryty w całości płatkami złota.

Kompleks świątynny Nikko

Najhojniej w Japonii udekorowany kompleks świątyń i sanktuariów, z mauzoleum poświęconemu jednemu z trzech cesarzy, tzw. „zjednoczycieli” Japonii.

Muzeum Pokoju w Hiroszimie

Tzw. Kopuła Bomby Atomowej, upamiętnia tragiczne wydarzenia z 1945 roku. Budynek zaprojektowany w 1915 roku, był jedynym tak blisko położonym epicentrum budynkiem, który nie uległ całkowitemu zniszczeniu.

Góra Fuji

Najwyższy szczyt Japonii (3776 m), idealnie symetryczny stożek wulkaniczny wybuchł po raz ostatni w 1707 roku, a dziś przyciąga amatorów wspinaczki oraz dzikich, naturalnych krajobrazów.

Park Narodowy Daisetsu-zan

Daisetsu-zan (w języku Ajnów "wielka, ośnieżona góra) jest największym parkiem narodowym, o powierzchni  2300 km2, położonym na wyspie Hokkaido. Wulkany, jeziora, góry oraz dziewicze lasy zachęcają do odetchnięcia pełną piersią i odbycia kilku, długich spacerów. Do tego wyjątkowego rezerwatu przyciągają również stacja narciarska oraz gorące źródła. Jest to również doskonałe miejsce, aby zapoznać się ze starą i bogatą kulturą Ajnów – rdzenną ludnością Japonii.

JaponiaFot. sxc.hu

Okinawa oraz wyspy Południowo-Zachodniej Japonii

Wyspy Ishigaki-jima, w archipelagu Yaeyama-shoto słyną ze zjawiskowych, dziewiczych plaż, doskonałych miejsc do nurkowania, gdzie można zachwycać się jednymi z największych płaszczek świata.

Dodatkowo do Japonii warto wybrać się na zaskakujące Święto Śniegu w sportowym Sapporo, odkryć tajemnice i legendy zamków w Matsumoto oraz Inyuamie czy pobalansować na wiszących mostach nad wąwozami w dolinie Iya lub spróbować przedrzeć się przez jedyną japońską dżunglę w Iriomote-jima.

Chcielibyście wybrać się do Japonii? A może już byliście? Podzielcie się swoimi doświadczeniami!

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 5 =

Polecamy

Ogrody japońskie w Polsce

Ogrody japońskie w Polsce

Małgorzata Łyczak

Wirtualne Muzea w Polsce

Wirtualne Muzea w Polsce

Małgorzata Łyczak

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Katarzyna Olchowska

Ciekawe miejsca w Krakowie

Ciekawe miejsca w Krakowie

Michał Osienkiewicz