Co warto zobaczyć w Paryżu?

Podróże    
ocena

Paryż to miejsce, gdzie właściwie każdego dnia znaleźć można powód, by się w nim na nowo zakochać. Najbardziej romantyczne miasto świata a także jedna z najbardziej atrakcyjnych turystycznych destynacji ma się czym szczycić. Znajdziemy tu światowej klasy muzea, zapierające dech w piersiach zabytki, restauracje serwujące wyśmienite wyszukane dania i przede wszystkim piękno takiej skali, iż nie da się go porównać z urokami żadnej innej Europejskiej stolicy.

Co warto zobaczyć w Paryżu?

photoxpress.com

Chociaż atmosferę i urok danego miasta najlepiej jest poznać błądząc bez z góry ustalonego planu po jego uliczkach i zaułkach, wizyta w Paryżu byłaby niekompletna bez odwiedzenia jego głównych atrakcji. To właśnie one w dużej mierze stanowią o turystycznej sile stolicy Francji a fakt, że odwiedza je rokrocznie milion turystów z całego świata, z pewnością tylko zachęca do osobistego ich poznania.

Wycieczka do Paryża nie może się obejść bez wizyty na będącej symbolem uczczenia Wielkiej Rewolucji Francuskiej a jednocześnie uświetnienia Wystawy Światowej w 1889 roku Wieży Eiffla. Nie wszyscy wiedzą, że stanowiąca niewielki opór dla podmuchów wiatru smukła wieża stojąca pośrodku Pól Marsowych stanowić miała wyłącznie obiekt tymczasowy. Gdy ją otwarto, była na najwyższą budowla na świecie (jej wysokość to 324 m n. p. m liczone wraz z anteną). Jedną z najważniejszych atrakcji, oprócz samej eleganckiej konstrukcji, jest widok, który roztacza się z jej platform. Wieża Eiffla to paryska wizytówka, którą zobaczyć warto tak za dnia, jak i w nocy, gdy jest efektownie oświetlona i widoczna z wielu punktów miasta.

Kolejnym obiektem nierozerwalnie związanym z Paryżem jest Luwr. Ten dostojny pałac mieści największe na świecie muzeum sztuki. Po ostatnich rozbudowach uwagę zwraca szklana piramida stanowiąca obecnie główne wejście do obiektu. To element łączący nowoczesność z tradycją i historią tego miejsca. Wnętrza Luwru kryją unikatowe działa starożytności (m.in. z Mezopotamii, Syrii czy Egiptu) oraz bezcenne dzieła malarstwa i rysunku, jak chociażby kojarzona przez wszystkich „Mona Lisa” autorstwa Leonarda DaVinci.

Godna uwagi jest też z pewnością najbardziej popularna budowla w stylu francuskiego gotyku, czyli budząca ogólny zachwyt katedra Notre-Dame, którą wzniesiono na wyspie Île de la Cité. Kolejnym symbolem stolicy Francji jest Łuk Triumfalny, który stoi pośrodku najbardziej reprezentacyjnej ulicy metropolii, tj. Pól Elizejskich. Powstała z inicjatywy Napoleona konstrukcja o wysokości blisko 50 metrów przykuwa uwagę m.in. bogatą ornamentyką rzeźbiarską i ciekawym położeniem w centrum gigantycznego ronda de Gaulle'a.

Jedną z najbardziej znanych a jednocześnie najbardziej urokliwych dzielnic Paryża jest Montmartre. Miejsce to jest centrum artystycznego życia i rozrywki stolicy Francji. Podczas pobytu w Paryżu koniecznie powinniśmy udać się też do jednej z ważniejszych świątyń tego miasta, czyli bazyliki Sacré-Coeur, muzeum sztuki nowoczesnej Centrum Pompidou czy mieszczącego groby tak znanych osób jak Fryderyk Chopin, Edith Piaf czy Jim Morrison cmentarza Pere Lachaise. Miłośnicy nocnego życia powinni udać się do kabaretu Moulin Rouge, a jeżeli chcemy poczuć romantyczny nastrój stolicy Francji, nie wahajmy się wybrać w rejs po Sekwanie.

Chcielibyście wybrać się do Paryża? Dlaczego? A może już byliście? Podzielcie się swoimi wrażeniami!

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 5 =

Polecamy

Wirtualne Muzea w Polsce

Wirtualne Muzea w Polsce

Małgorzata Łyczak

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Katarzyna Olchowska

Ciekawe miejsca w Krakowie

Ciekawe miejsca w Krakowie

Michał Osienkiewicz