Co warto zobaczyć w Pobiedziskach?

Podróże    
ocena

Skansen Miniatur w Pobiedziskach to miejsce uniwersalne, jeśli chodzi o walory turystyczne oraz edukacyjne. Przygotowana ekspozycja zadowoli każdego turystę. To także miejsce, gdzie można przeprowadzać ciekawe zajęcia z historii Polski czy edukacji regionalnej. Z kolei dla osób zajmujących się tworzeniem miniatur może to być okazja do wymiany doświadczeń.

Co warto zobaczyć w Pobiedziskach?

sxc.hu

Pobiedziska są miejscowością, która znajduje się na szlaku piastowskim. Wynika to m. in. z faktu, że znajduje się tam Skansen Miniatur. Powstał on już w 1998 roku w 950 rocznicę powstania Pobiedzisk. Można tam podziwiać 100 miniatur zabytkowych budowli, które znajdują się na szlaku piastowskim lub terenie Wielkopolski. Skansen miniatur ma formę wodnego parku, gdzie na wyspach ustawiono makiety obiektów historycznych i współczesnych, znajdujących się na terenie Wielkopolski. Wszystkie makiety zostały wykonane w skali 1:20. Nowością jest Centrum Sztuki Współczesnej, które powstało w 2010 roku w tym skansenie. Jest to galeria w kształcie oszklonego wieżowca. Można tam zobaczyć miniaturowe prace, wykonane przez artystów z Polski i zagranicy.

Zwiedzający mogą zobaczyć miniatury takich obiektów jak pałac w Rogalinie, iglica Międzynarodowych Targów Poznańskich, stary rynek w Poznaniu, Mysia Wieża w Kruszwicy, muzeum w Rakoniewicach, wiatraki w Moraczewie, pałac w Lubostroniu, zagroda wiejska, opera poznańska, Biskupin, rynek w Pobiedziskach, kościół św. Wojciecha w Poznaniu, dwór w Koszutach, kościół św. Jana w Mogilnie, kościół w Inowrocławiu, pałac w Antoninie, kościół św. Marcina w Poznaniu, katedra gnieźnieńska, kościół kolegiacki w Kruszwicy, ruiny zamku w Wenecji, collegium w Trzemesznie, biblioteka Raczyńskich, kościół w Murowanej Goślinie, kościół w Gieczu, pałac w Czerniejewie, palladium na Ostrowie Lednickim, poznańskie krzyże, kościół w Wierzenicy, katedra poznańska, kościół św. Prokopa w Strzelnie, kościół Najświętszej Marii Panny w Poznaniu, kościółek w Węglewie.

UWAGA!

Skansen miniatur można zwiedzać przez cały rok (od wtorku do niedzieli, latem w godzinach od 8–20, zimą od 9–16). Jest otwarty także w soboty, niedziele i dni świąteczne. Bilety wstępu nie należą do drogich. Jest to także miejsce przyjazne osobom niepełnosprawnym.

Czy byliście kiedyś w tym mieście? Co podobało Wam się najbardziej? Dajcie znać w komentarzu.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 5 =

Polecamy

Ogrody japońskie w Polsce

Ogrody japońskie w Polsce

Małgorzata Łyczak

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Katarzyna Olchowska

Ciekawe miejsca w Krakowie

Ciekawe miejsca w Krakowie

Michał Osienkiewicz