Co warto zobaczyć w Polsce? - Centrum Nauki Kopernik

Podróże    
ocena

Centrum Nauki Kopernik w Warszawie to jest jedną z najnowocześniejszych instytucji na świecie, która ukazuje związek nauki z szeroko pojmowanym życiem człowieka (z uwzględnieniem aspektu kulturalnego). Na zwiedzających czeka moc niezwykłych atrakcji, które w praktyce związane są z samodzielnym przeprowadzeniem wielu interesujących doświadczeń. Można tam także poznać mechanizmy, które rządzą otaczającym nas światem.

Co warto zobaczyć w Polsce? - Centrum Nauki Kopernik

photoxpress.com

Dla zwiedzających przygotowano ponad 450 eksponatów. Znajdują się one w sześciu tematycznych galeriach. Pierwsza z nich „Świat w ruchu” pozwala zrozumieć i poznać życie naszej planety (m. in. doświadczyć, co się dzieje podczas trzęsienia ziemi czy tornada). Druga wystawa „Człowiek i środowisko” przybliża, m. in. funkcjonowanie ludzkiego organizmu. Jest to także okazja, aby zobaczyć, skąd się bierze prąd czy woda w kranie. W „Strefie światła” samodzielnie przeprowadzone doświadczenia umożliwiają poznanie jego właściwości czy doświadczenia iluzji, związanych z tym zjawiskiem. „Korzenie cywilizacji” zapraszają zwiedzających do odbycia podróży. Podczas tej wyprawy poznajemy najważniejsze osiągnięcia człowieka takie jak technika, sztuka czy muzyka. Organizatorzy proszą o zabranie ubrania na zmianę, ponieważ korzystanie z eksponatów może dac nieprzewidziane efekty.

Centrum Nauki KopernikFot. sxc.hu

Wystawa „BZZZ!” jest przeznaczona wyłącznie dla dzieci do 6 roku życia. W tej części Centrum Nauki Kopernik dziecko przebywa pod opieką osoby dorosłej przez 70 minut. Żeby skorzystać z tej atrakcji, trzeba poprosić w kasie o wejściówkę. „Galeria RE: generacja” to miejsce, z którego mogą korzystać osoby powyżej 14 roku życia. Ta wystawa pozwala zrozumieć tajniki ludzkiej psychiki oraz poznać zasady rządzące relacjami międzyludzkimi. Uważana jest za jedną z najciekawszych części tego centrum, ponieważ porusza zagadnienia, które często są uważane za nienaukowe. W galerii znajduje 80 eksponatów w czterech strefach: Ja, Ja-Ty, Ja-My-Oni oraz Ja-Świat.

Z innych atrakcji należy wymienić Teatr Robotyczny, Park Odkrywców i planetarium. Teatru Robotycznego nie trzeba reklamować. Jest jedną z największych atrakcji centrum Kopernik. Natomiast Park Odkrywców to przestrzeń wokół budynku, znajdująca się nad rzeką Wisłą. W edukacyjnym ogrodzie można wejść do galerii, wysłuchać koncertu, obejrzeć film. Oczywiście, i tam znajdują się ciekawy eksponaty, dzięki którym można poznawać zasady rządzące otaczającym nas światem.

UWAGA!

Kopernik jest miejscem, które cieszy się ogromną popularnością. W związku z tym lepiej wcześniej rezerwować bilety. Należy się także liczyć z tym, że możemy postać w kolejce. Wynika to z faktu, że liczba osób jednocześnie eksperymentujących na wystawach nie może być zbyt duża. W praktyce oznacza to, że kasy wstrzymują sprzedaż biletów.

Byliście w Centrum Nauki Kopernik? Co zrobiło na Was największe wrażenie? Dajcie znać w komentarzu.

OCENA
2.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 5 =

Polecamy

Ogrody japońskie w Polsce

Ogrody japońskie w Polsce

Małgorzata Łyczak

Wirtualne Muzea w Polsce

Wirtualne Muzea w Polsce

Małgorzata Łyczak

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Katarzyna Olchowska

Ciekawe miejsca w Krakowie

Ciekawe miejsca w Krakowie

Michał Osienkiewicz