Co warto zobaczyć w Polsce? - Jaskinie turystyczne

Podróże    
ocena

Wizyta w jaskini może się okazać naprawdę ciekawym doświadczeniem. Oprócz wielu emocji, jakich może dostarczyć, daje możliwość zobaczenia prawdziwej natury.

Co warto zobaczyć w Polsce? - Jaskinie turystyczne

sxc.hu

Do jaskiń turystycznych udostępnionym turystom, m. in. należą:

- Groty Mechowskie – jedna z najciekawszych jaskiń w Polsce. Długość korytarzy wynosi 61 metrów, z czego niewielką część udostępniono zwiedzającym. Można ją zwiedzać samodzielnie. Nie jest dostępna dla osób niepełnosprawnych.

- Jaskinia Ciemna (Ojcowski Park Narodowy) – zwiedzanie tylko z przewodnikiem parku narodowego. Nie jest dostępna dla osób niepełnosprawnych. Łatwa do zwiedzania.

- Jaskinia Dziura (Tatrzański Park Narodowy) – długość trasy około 50 metrów. Można ją zwiedzać samodzielnie, przez cały rok.  Nie jest dostępna dla osób niepełnosprawnych.

- Jaskinia Głęboka (rezerwat „Góra Zborów”) – jej atutem jest łatwy dostęp i bezpieczne zejście na samo dno jaskini. Przystosowana do samodzielnego zwiedzania przez cały rok. Nie jest dostępna dla osób niepełnosprawnych.

- Jaskinia Łokietka (Ojcowski Park Narodowy) - zwiedzanie tylko z przewodnikiem tego parku narodowego. Nie jest dostępna dla osób niepełnosprawnych. Łatwa do zwiedzania.

- Jaskinia Raj – jedna z najpiękniejszych i najbardziej popularnych jaskiń w Polsce. Jej największą atrakcją jest szata naciekowa (duża ilość stalaktytów) – można ją zwiedzać tylko z przewodnikiem. Jest dostępna dla osób niepełnosprawnych po wcześniejszym uzgodnieniu. Należy wcześniej dokonywać telefonicznych rezerwacji.

- Jaskinia Mylna (Tatrzański Park Narodowy) – długość trasy około 300 metrów. Jaskinia dostępna przez cały rok. Można ją zwiedzać samodzielnie. Nie jest dostępna dla osób niepełnosprawnych. Trzeba uważać zimą i pamiętać, aby zabrać ze sobą przynajmniej dwa źródła światła.

- Jaskinia Zbójecka (Łagowska) - długość trasy około 120 metrów. Jaskinia dostępna przez cały rok. Można ją zwiedzać samodzielnie. Nie jest dostępna dla osób niepełnosprawnych.

- Jaskinia Smocza Jama w Wąwozie Kraków (Tatrzański Park Narodowy) - długość trasy około 37 metrów. Jaskinia dostępna przez cały rok. Można ją zwiedzać samodzielnie. Nie jest dostępna dla osób niepełnosprawnych. Trzeba uważać zimą ze względu na zagrożenie lawinowe.

Czy widzieliście którąś z polskich jaskiń? Która podobała Wam się najbardziej? Dajcie znać w komentarzu.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 5 =

Polecamy

Ogrody japońskie w Polsce

Ogrody japońskie w Polsce

Małgorzata Łyczak

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Katarzyna Olchowska

Ciekawe miejsca w Krakowie

Ciekawe miejsca w Krakowie

Michał Osienkiewicz