Co warto zobaczyć w Polsce? - Park Miniatur w Inwałdzie

Podróże    
ocena

Nie trzeba wcale wybrać się w podróż dookoła świata, aby zobaczyć egipskie piramidy, Koloseum czy mur chiński. Wystarczy przyjechać do Parku Miniatur w Inwałdzie koło Wadowic.

Co warto zobaczyć w Polsce? - Park Miniatur w Inwałdzie

sxc.hu

Park Miniatur „Świat Marzeń” znajduje się w miejscowości Inwałd, niedaleko Wadowic oraz Andrychowa (województwo małopolskie). W otwartym w 2007 roku parku można podziwiać ponad 50 modeli najbardziej znanych zabytków architektonicznych świata. Prawie wszystkie modele zostały wykonane w skali 1:25. Największe zainteresowanie i zachwyt wzbudza plac św. Marka, który stanowi centrum całego kompleksu. Warto zaznaczyć, że kompozycja ta łączy w sobie rzeczywistość z fantazją. Poza tym można z bliska przyjrzeć się Krzywej Wieży w Pizie, Bazylice św. Piotra, Wieży Eiffla, piramidom egipskim czy Białemu Domowi;

Oprócz opisanych wyżej atrakcji stworzono dodatkowe formy miłego i aktywnego spędzenia czasu w tym miejscu, niezależnie od wieku. Utworzono Mini Lunapark z takimi atrakcjami jak jazda na Autoscooterze, przejażdżka na Kole Młyńskim, kino 5D, gra Egipt Horror Show, edukacyjna wystawa Tutenchamon, symulator gier czy rollercoaster.

Z kolei najmłodsi mogą wybrać na przejażdżkę kolejką elektryczną, zjechać zjeżdżalnią o długości 9 metrów, pójść do Małpiego Gaju, Zielonego Labiryntu czy ogromnej piaskownicy. Warto zaznaczyć, że korzystanie z wielu atrakcji zostało uwzględnione. Za inne z kolei trzeba zapłacić. Do tych ostatnich należą: projekcje 5D Max, rollercoaster, wystawa Tutenchamon +  Egipt Horror Show, Symulator oraz Pirat Show.

Park Miniatur czynny jest cały rok. Jednak w okresie od listopada do marca atrakcje lunaparkowe nie są dostępne dla zwiedzających.

UWAGA!

Zanim wybierzemy się do Inwałdu, warto zapoznać się z regulaminem korzystania z atrakcji, oferowanych przez Park Miniatur. Szczególnie duży nacisk kładzie się na wiek uczestników. Są one następujące: dziecięca karuzela (od 3–11 lat), kolejka elektryczna Farma (od 3–11 lat), 9-metrowa zjeżdżalnia (do 10 lat), zabawa w Małpim Gaju (do 7 lat), przejażdżka na Piracie lub Kole Młyńskim (od 5–11 lat pod opieką osoby dorosłej, od 12 lat samodzielnie) oraz przejażdżka na Auto Scooterze (od 5–9 lat pod opieką osoby dorosłej, od 10 lat samodzielnie).

Czy byliście kiedyś w Parku Miniatur? Co podobało Wam się najbardziej? Dajcie znać w komentarzu.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 4 =

Polecamy

Wirtualne Muzea w Polsce

Wirtualne Muzea w Polsce

Małgorzata Łyczak

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Katarzyna Olchowska

Ciekawe miejsca w Krakowie

Ciekawe miejsca w Krakowie

Michał Osienkiewicz