Co warto zobaczyć w Polsce? - Śląskie Wesołe Miasteczko

Podróże    
ocena

Śląskie Wesołe Miasteczko w Chorzowie należy do jednych z największych tego rodzaju obiektów w Polsce. Powstało pod koniec lat pięćdziesiątych XX wieku. Znajduje się otoczeniu malowniczego Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku. Jego powierzchnia wynosi około 26 hektarów.

Co warto zobaczyć w Polsce? - Śląskie Wesołe Miasteczko

sxc.hu

Propozycje wesołego miasteczka są podzielone na trzy grupy. Mamy, więc atrakcje: dla dzieci, rodzinne oraz extreme. Przyglądając się ofercie Śląskiego Wesołego Miasteczka da się zauważyć, że dużo atrakcji przygotowano dla najmłodszych. Są to: kolejka Ciuchcia, karuzela Pirat, baloniki, karuzela bajka, helikopterki, słonie, wesołe biedronki, dolina Niedźwiedzia, karuzela Wiedeńska, karuzela koliber, tor samochodzików dla dzieci, skoternia dla dzieci, suche baseny, dmuchańce Safari Sar oraz Morskie Skarby. Przy każdej z nich przygotowano informację, dotyczące wieku dzieci, korzystających z tych atrakcji.

W grupie rodzinnych atrakcji znalazły się te, które umożliwiają wspólną zabawę dla dzieci i ich opiekunów. Mamy: huśtawkę UFO, discoternię,  zjeżdżalnię gigant, pałac sensacji, karuzelę Twister, Kosmos Coaster, pałac strachów, tor gokartowy F1, karuzelę łabędzią, skoternię, skoternię wiatę, duże samoloty, dużą gwiazdę, beczkę śmiechu, balerinę i Apolla.

Poszukiwacze ekstremalnych wrażeń powinni skorzystać z takich urządzeń i instalacji jak TIC TAC Tornado Coaster, karuzela Enterprise, karuzela Flic Flac, ześlizg do wody oraz Cyklon Coaster. Aby skorzystać z tych propozycji, należy mieć ukończone 10, 12 lub 14 lat (w zależności od wyboru atrakcji).

Wybierając się do Śląskiego Wesołego Miasteczka w Chorzowie, należy zakupić przynajmniej jednodniowy karnet. W kasach dostępny jest także bilet wstępu na cały sezon. W związku z tym, jeśli jesteśmy stałymi bywalcami tego miejsca, to ta inwestycja może się nam opłacać. Istnieje także możliwość nabycia karty rabatowej. W cenie jednodniowego karnetu (40 lub 50 złotych) zawarta jest nielimitowana ilość przejażdżek na wszystkich dostępnych urządzeniach i karuzelach, za wyjątkiem gokartów. Osoby powyżej sześćdziesiątego roku życia zapłacą tylko 20 złotych, zaś dzieci do 3 lat wchodzą za darmo.

UWAGA!

Przy wesołym miasteczku znajduje się płatny parking dla samochodów i autokarów. Nie należy on do najtańszych, więc warto się zastanowić, czy na pewno chcemy tam zostawić samochód.

Jakie atrakcje wesołego miasteczka spodobały Wam się najbardziej? Z jakich najchętniej byście skorzystali? Dajcie znać w komentarzu.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 5 =

Polecamy

Ogrody japońskie w Polsce

Ogrody japońskie w Polsce

Małgorzata Łyczak

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Katarzyna Olchowska

Ciekawe miejsca w Krakowie

Ciekawe miejsca w Krakowie

Michał Osienkiewicz