Co warto zobaczyć w Polsce? - Szlak Wielkich Jezior Mazurskich

Podróże    
ocena

Szlak Wielkich Jezior Mazurskich jest zaliczany do najpiękniejszych tego rodzaju tras w Polsce i w Europie. Wynika to z faktu, że jest to ciąg jezior, które umożliwiają uprawienie wielu sportów wodnych oraz zachęcają do wielu aktywności.

Co warto zobaczyć w Polsce? - Szlak Wielkich Jezior Mazurskich

sxc.hu

Największymi jeziorami są: Śniardwy (największe jezioro w Polsce) oraz Mamry. Jednak te wodne walory nie są jedynymi atrakcjami tego szlaku. Rejon ten obfituje w wiele innych atrakcji.

Na pojezierzu znajdują się dwa ogromne kompleksy leśne. Są to Puszcza Augustowska oraz Puszcza Piska – są to bardzo ciekawe miejsce na spacery oraz wyprawy rowerowe.

Przy szlaku znajdują się obiekty przypominające o rozciągającym się na tym terenie państwie krzyżackim. Dawne twierdze krzyżackie znajdują się, m. in. w Węgorzewie, Rynie, Giżycku.

W Krainie Wielkich Jezior Mazurskich można wybrać się do Miasteczka Westernowego Mrongoville w Mrągowie. To miejsce, gdzie można podziwiać pokazy rodem z Dzikiego Zachodu, oglądać pokazy jazdy dżygitowej i tresury koni, przejechać się bryczką czy odwiedzić wioskę indiańską. Na terenie miasteczka znajduje się strzelnica, kino, cmentarz, ratusz, bank czy zabytkowa lokomotywa.

Z ciekawych muzeów warto wybrać się do Muzeum Budownictwa Lądowego w Olsztynku, Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie, Parku Etnograficznego w Węgorzewie, Muzeum Reformacji w Mikołajkach czy Obserwatorium Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Mikołajkach.

Można zobaczyć miejsca powstałe podczas II wojny światowej. Należą do nich: bunkier Himmlera niedaleko Pozezdrza, bunkry w Ogonkach, kwaterę wojenną Himmlera „Czarny Szaniec” w Pozezdrzu, tajemniczy kanał Mazurski, kwaterę w Mamerkach, kwaterę Hitlera „Wilczy Szaniec” w Gierłoży oraz inne bunkry znajdujące się w Ogonkach.

UWAGA!

Z ciekawych miast i miejscowości warto uwzględnić w swoich turystycznych planach: Olsztyn, Lidzbark Warmiński, Ornetę, Gietrzwałd, Ełk, Rajgród, Stoczek Warmiński, Olecko, Dobre Miasto, Gołdap, Stare Jabłonki, Mrągowo, Ruciane - Nida Reszel, Święta Lipkę, Szczytno czy słynne Klewki.

Czy byliście kiedyś na Mazurach? Co spodobało Wam się najbardziej? Dajcie znać w komentarzu.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 3 =

Polecamy

Ogrody japońskie w Polsce

Ogrody japońskie w Polsce

Małgorzata Łyczak

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Katarzyna Olchowska

Ciekawe miejsca w Krakowie

Ciekawe miejsca w Krakowie

Michał Osienkiewicz