Co warto zobaczyć w Polsce? - Szlaki turystyczne Podlasia

Podróże    
ocena

Wśród wielu ciekawych miejsc na Podlasiu warto wybrać kilka, które chcemy zobaczyć. Dlatego możemy podróżować zgodnie ze szlakami wyznaczonymi w tym pięknym regionie Polski.

Co warto zobaczyć w Polsce? - Szlaki turystyczne Podlasia

sxc.hu

Podlaski Szlak Kulturowy „Drzewo i Sacrum” prezentuje bogactwo drewnianej architektury województwa podlaskiego. Zwiedzający może zapoznać się z historią tych obiektów, zobaczyć zabytki przyrody czy zwiedzić placówki muzealne.

Szlak architektury PRL-u w Białymstoku tworzą dwie trasy: „Szlak architektury lat 1945–1989” oraz „Szlak małej architektury lat 1945–1989”. Można na nich podziwiać ponad 70 budowli z tamtego okresu.

Szlak Kraina Otwartych Okiennic to szlak rowerowy. Na tej trasie znajdują się m. in.  wsie; Trześcianka, Soce i Puchły. Są one niezwykle cennymi miejscowościami, jeżeli chodzi o walory architektoniczne. Cechą charakterystyczną są bogate dekoracje snycerskie, ozdobne okiennice czy dekoracyjne elewacje itp. Oprócz ornamentyki można tam zobaczyć wiele ciekawych i cennych zabytków.

Podlaski Szlak Bociani jest najdłuższą trasą rowerową w województwie podlaskim. Swoim zasięgiem obejmuje trzy parki narodowe: Białowieski, Narwiański i Biebrzański. Powstał m. in. po to, aby popularyzować wiedzę o bocianie białym.

Szlak Religii to trasa samochodowa. Trasa prezentuje wielokulturowość religijną regionu. Na szlaku można podziwiać świątynie katolickie, prawosławne, muzułmańskie i żydowskie.

Szlak Prawosławnych Świątyń prezentuje historię i kulturę prawosławia na Północnym Podlasiu. Na szlaku można zobaczyć zabytkowe cerkwie i inne obiekty związane z tą religią.

Archeologiczna Ścieżka Edukacyjna jest przeglądem najważniejszych stanowisk archeologicznych gminy Czyże. Są to kurhany, cmentarzyska czy grodziska wczesnośredniowieczne.

Szlak Konny Puszczy Augustowskiej i Knyszyńskiej składa się z trzech tras. Pierwsza znajduje się w Puszczy Augustowskiej (Nadleśnictwa Białobrzegi). Ma długość 30 km. Drugi zaczyna się w Biebrzańskim Parku Narodowym, biegnie przez Puszczę Augustowską do Wigierskiego Parku Narodowego. Ma długość 200 km. Odcinek w Puszczy Knyszyńskiej ma 120 km. Na tej trasie znajduje się 12 miejsc, gdzie można przenocować czy wypożyczyć konie.

Czy macie swoje ulubione miejsca na Podlasiu? Opiszcie nam je w komentarzu.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 5 =

Polecamy

Ogrody japońskie w Polsce

Ogrody japońskie w Polsce

Małgorzata Łyczak

Wirtualne Muzea w Polsce

Wirtualne Muzea w Polsce

Małgorzata Łyczak

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Katarzyna Olchowska

Ciekawe miejsca w Krakowie

Ciekawe miejsca w Krakowie

Michał Osienkiewicz