Co warto zobaczyć w Polsce? - Tyskie Muzeum Piwowarstwa

Podróże    
ocena

Wycieczka zaczyna się od zwiedzenia Tyskiego Browarium, gdzie zwiedzający zapoznają się z historią browaru. Można tam, m. in. podziwiać kolekcję piwnych eksponatów, obejrzeć film w kinie 3D oraz skorzystanie z multimedialnych atrakcji. Następnie wspólnie z przewodnikiem zwiedza się Tyskie Browary Książęce. Jest okazja, aby dowiedzieć się jak obecnie funkcjonuje nowoczesny zakład. Trudno sobie wyobrazić pobyt w takim miejscu bez degustacji tego trunku. Zwiedzający mogą go skosztować w pubie. Przy tyskim Browarium działa także sklepik z pamiątkami.

Co warto zobaczyć w Polsce? - Tyskie Muzeum Piwowarstwa

sxc.hu

Istnieje możliwość skorzystania ze specjalnych programów zwiedzania browaru w Tychach. Ekowycieczka to zaprezentowanie procesu produkcyjnego piwa, ze szczególnym uwzględnieniem rozwiązań sprzyjających ekologii czy ochronie środowiska. Oferta ta jest przeznaczona dla studentów. „Tyskie Piwogwarzenie” to propozycja dla osób, które chcą zwiedzić to miejsce z przewodnikiem posługującym się gwarą śląską. Dwa razy w tym roku organizowano akcje „Tyskie nocą”. W ramach tych projektów można było obejrzeć spektakl czy wziąć udział w „Nocy żywiołów”.

Tyskie Browarium i Tyskie Browary Książęce można zwiedzać od poniedziałku do soboty w godzinach od 10.00–20.00. Czas trwania wycieczki wynosi ok. 2,5 godziny. Z oferty tyskiego muzeum mogą korzystać tylko osoby pełnoletnie. Jeśli zdecydujemy się na wizytę w tym miejscu, należy dokonać wcześniejszej rezerwacji. Każdej grupie towarzyszy przewodnik. Wycieczki prowadzone są w języku: polskim, angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim, czeskim i rosyjskim oraz w gwarze śląskiej. Zwiedzający mogą wziąć udział w degustacji piwa. Jest to jeden z punktów zwiedzania tego browaru. W Tyskim Browarium znajduje się sklep z pamiątkami. Jeśli chodzi o osoby niepełnosprawne lub mające problemy z poruszaniem się, to mogą one zwiedzić tylko Tyskie Browarium. Jest ono wyposażone w specjalistyczną windę.

UWAGA!

W listopadzie i grudniu tego roku tyskie muzeum zaprasza do Browarowgo Klubu Filmowego. Impreza ta jest połączeniem zwiedzanie tej placówki z przeglądem filmów z piwem w kadrze. Propozycja ta jest przeznaczona (jak wszystkie inne propozycje) tylko dla osób pełnoletnich.

Czy byliście kiedyś w Tyskim Muzeum Piwowarstwa? Co spodobało Wam się najbardziej?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 4 =

Polecamy

Ogrody japońskie w Polsce

Ogrody japońskie w Polsce

Małgorzata Łyczak

Wirtualne Muzea w Polsce

Wirtualne Muzea w Polsce

Małgorzata Łyczak

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Backpacking - co i gdzie zjeść?

Katarzyna Olchowska

Ciekawe miejsca w Krakowie

Ciekawe miejsca w Krakowie

Michał Osienkiewicz